Herní sluchátka SteelSeries Sibera 350, stojí za to?

Nástupce velmi úspěšných herních sluchátek Siberia v3 Prism nabízí lepší požitek ze zvuku a celkově větší pohodlí. Jaká tedy sluchátka Siberia 350 jsou?

Celosvětově uznávaná společnost SteelSeries je mezi hráčskou komunitou velmi populární. Je to hlavně díky skvělým výrobkům, které firma produkuje. SteelSeries se samozřejmě nezaměřuje jen na výrobu herních sluchátek, ale též na další příslušenství v podobě nejrůznějších klávesnic a myší. Ty ale zřejmě normální smrtelník neocení, nýbrž spíše hráči počítačových her.

 

Balení vás bude bavit

Sluchátka SteelSeries Siberia 350 mi dorazila ve vskutku velkém balení, až mě to celkem překvapilo. Je to zřejmě tím, že jsem si vždy kupoval spíše špuntová sluchátka, jejichž krabička se mi vešla do kapsy od kalhot.

Designéři se na krabici opravdu vyřádili. Takto skvěle zpracovaný design budete těžko u konkurence hledat. Na přední straně balení se nachází obrázek, který vystihuje vzhled sluchátek. Dále zde najdete různé popisky v podobě názvu produktu a další detaily. Jestliže byste se podívali na zadní stranu obalu, najdete zde opět obrázek produktu. Ovšem s tím rozdílem, že jsou jednotlivé části sluchátek popsány, a to velmi podrobně.

Uvnitř balení se nachází krásně umístěná bílá sluchátka. Ještě předtím, než je z krabice vyndáte, ucítíte takovou tu skvělou vůni nového produktu. Určitě ten pocit znáte – jako když jste si koupili svůj první iPhone. Každopádně, není to vše, co se v balení nachází. Výrobce vám ke sluchátkům přibalil ještě návody k použití a samolepky, které jsou schované v elegantní malé krabičce.

 


Kdo je vlastně SteelSeries?

SteelSeries je dánská firma vyrábějící hardware se zaměřením na počítačové myši, klávesnice, podložky pod myši a sluchátka.

SteelSeries byla založena v roce 2001 Jacobem Wolff-Petersenem. Společnost se původně jmenovala Soft Trading, na SteelSeries se přejmenovala v roce 2007. Soft Traing vyráběl IceMat a SteelPad – podložky pod počítačové myši. Právě ze SteelPad se poté odvodil název SteelSeries.

V roce 2008 SteelSeries odkoupila společnost Ideazon zabývající výrobou polohovacích herních zařízení. V roce 2012 získala SteelSeries investici od firem Catterton Partners a ClearVue. Výška investice nebyla zveřejněna.

V současné době má SteelSeries zastoupení v Severní Americe, Evropě a Asii. Firemní filozofie je reinvestování části zisku zpět do herního průmyslu pro podporu a urychlení růstu.

Zdroj: Wikipedia


Pro začátečníky skvělá volba

Ihned po prvním nasazením sluchátek jsem měl příjemný pocit – jednoduše netlačí a padnou skvěle. Designéři ze SteelSeries odvedli opravdu kus práce. SteelSeries Siberia 350 si můžete pořídit bohužel pouze ve dvou barevných provedeních – bílá, černo-oranžová. Velmi kladně hodnotím váhu celých sluchátek. Jsou totiž opravdu lehká a de facto ani nepoznáte, že je máte na hlavě.

Velmi zajímavě je řešeno odhlučnění. Místo klasického molitanu či plyše zde výrobce použil koženku. Ta má sice o mnoho lepší tlumící vlastnosti než jiné materiály, ovšem při hraní v létě se opravdu zapotíte. Samotné odhlučnění je provedeno precizně. Nic podstatného vám neunikne, ani když za vámi sedí desítky lidí, kteří rozhodně nejsou potichu. Zároveň ale nemáte pocit, že sedíte v ponorce. Ocenit musím zejména směrový mikrofon, který snímá pouze hlas, a ne okolní ruch.

Ačkoliv konstrukce sluchátek se výrobci povedla na jedničku, ke kvalitě zvuku mám určité výhrady. Prostorový zvuk je opravdu skvělý, ovšem z basů jsem byl velmi zklamaný. Přijde mi, že se výrobce na basy úplně vykašlal, protože zní, jako kdybyste vzali svůj iPhone, dali ho do skleničky a pustili hudbu. Je to velká škoda.

Pokud máte rádi barvičky, tak zbystřete. Sluchátka Siberia 350 totiž umožňují libovolné barevné nastavení podsvícení, které se nachází na vnější straně mušlí. Velmi příjemně mě překvapily přechody mezi jednotlivými barvami. Pokud tedy chcete s přáteli udělat LAN party, brzy se stanete středem pozornosti.

Bohužel nemohu srovnávat zvuk s ostatními herními sluchátky, protože hry zkrátka nehraji. Proto jsem sluchátka zapůjčil svému známému, který hry hraje přece jen častěji než já. Jeho názor k sluchátkům si můžete přečíst níže.

 

Kvalita sluchátek z pohledu hráče 

Velké očekávání, které zabila tvrdá realita

Měl jsem tu možnost vyzkoušet si nejnovější sluchátka od značky SteelSeries. Očekávání bylo veliké. Vlastním totiž od společnosti nejen starší model sluchátek, ale také myš a nemůžu si ji vynachválit. Proto jsem věřil, že Siberia 350 budou opravdu na perfektní úrovni.

Bohužel jsem se ale zmýlil. Nicméně, o tom až později. Když jsem sluchátka vybaloval, už od pohledu jsem věděl, že budou opravdu komfortní a skvěle sednou, což je mimo jiné pravda. Jsou krásně lehká, a díky elastickému můstku velmi dobře sedí, avšak příliš netěsní. Sluchátka Siberia 350 mají mnoho inovací oproti staršímu modelu, jsou podsvícena. To bylo možné vidět i u verze V2 HEAT.

Tato však mají podsvícení RGB, tudíž si můžete libovolně přizpůsobit jejich barvu. Je zde možnost si také navolit různé režimy podsvícení, tudíž si na nich můžete nechat kolovat celou paletu barev.

Ovšem opravdovou třešničkou na dortu je možnost (pomocí SteelSeries enginu, který najdete na oficiálním webu) zobrazení dané statistiky. Pro přiblížení – můžete si například, pokud jste fanoušek hry Counter Strike, nastavit podsvícení tak, aby vám sluchátka měnila barvu podle toho, kolik životů ještě máte a další. Tato funkce je možná i u herní myši Rival 300 a dalších produktů od společnosti SteelSeries.

 

Zvuk nezní příliš přesvědčivě

Model Siberia 350 má nově mezi standardními Siberiemi zvuk 7.1. Ano, též jsem se radoval a byl jsem plný očekávání, ale bohužel jsem byl po chvilce zklamán. Zvuk 7.1 je opravdu levný a nefunguje příliš dobře. V equalizéru si s ním sice pohrajete, ale strávíte u toho věčnost.

Zvuk, jako takový, je silně převýškovaný a slovo basy jsou pro tato sluchátka cizí pojem. Sluchátka jsem porovnával s Razer Kraken 7.1 Chroma, které mají zvuk o poznání lepší a basy jsou na úplně jiné úrovni – při maximální hlasitosti sluchátka doslova vibrují, a pokud u vás vybuchne granát, opravdu to poznáte. To se však nedá říct o testovaném modelu Siberia 350.

Pokud bychom se bavili o mikrofonu, velká změna zde bohužel neproběhla. Pokud víte, jak zní mikrofony od firmy SteelSeries, jistě víte, o čem mluvím. Ano, zní opravdu téměř stejně. Druhá strana vás slyší bez jediného problému, ovšem jedná se o laciný zvuk.

Klady

  • Konkstrukce

  • Podsvícení

  • Cena

Zápory

  • Zkreslené výšky zvuku

  • Nekompatibilita s PS3

Název:

SteelSeries Siberia 350 White

Cena:

3 099 Kč

Parametry:

Prostorový zvuk DTS Headphone:X 7.1, vestavěné osvětlení,  50 mm měniče, náušníky z paměťové pěny, připojení přes USB, délka kabelu 1,5 m, frekvence od 10 Hz do 28 000 kHz, citlivost 80 dB/mW, impedance 80 Ohm, barva bílá.

Kompatibilita:

Windows, Mac, PS4

 

Nástupce velmi úspěšných herních sluchátek Siberia v3 Prism nabízí lepší požitek ze zvuku a celkově větší pohodlí. Jaká tedy sluchátka Siberia 350 jsou? Celosvětově uznávaná společnost SteelSeries je mezi hráčskou komunitou velmi populární. Je to hlavně díky skvělým výrobkům, které firma produkuje. SteelSeries se samozřejmě nezaměřuje jen na výrobu herních sluchátek, ale též na další příslušenství […]

Hodnocení

Cena
Vzhled a konstrukce
Kvalita zvuku

Chvalitebný

Shrnutí : Jedná se o kvalitně zpracovaná sluchátka, a to za celkem příjemnou cenu. Nicméně, pokud jste hráči a vadí vám zvuk se zkreslenými výškami, doporučím vám se porozhlédnout u konkurence. Jestliže si ale na zvuku příliš nepotrpíte, mohli by vás sluchátka zaujmout – nejen díky podsvícení, ale také skvělé konstrukci.

User Rating: Be the first one !
78


Kam dál?