Harman Kardon Go + Play je robustní elegán s výrazným zvukem

Bezdrátový reproduktor Harman Kardon Go + Play ukazuje, jak má vypadat přenosné audio zařízení. Je sice o něco větší, ale na oplátku nabídne dokonalý zvuk.

Bezdrátové reproduktory většinou známe jako malé zařízení, které si dáme do batohu a vyrazíme s nimi na cestu. Harman Kardon Go + Play je ale jiný. Můžete jej přenášet a přímo pro tuto činnost slouží madlo z nerezové oceli, ale do příručního zavazadla se vám těžko vejde. Pěkně se pronese, vždyť váží kolem 3,5 kilogramu. Na druhou stranu, ten zvuk! Ten zvuk je něco, co budete chtít poslouchat stále dokola.

 

Krabice je hlavně o samotném reproduktoru

Pokud chcete svým sousedům vyrazit dech a ušní bubínky, čtěte dál. Go + Play je poctivý reproduktor a už při přenosu balení domů to zjistíte. Po otevření uvidíte kartonový chránič a na něm napájecí zdroj. Ten může být stále zapojený. V opačném případě vydrží hrát reproduktor kolem 8 hodin. Mimo adaptéru, manuálu a průvodce rychlým startem už v krabici nic nehledejte. Ne, samozřejmě, pod oním kartonovým předělem je i reproduktor.

Harman Kardon Go + Play

Vytáhněte jej za nerezové madlo a postavte třeba na stůl. Perfektně si usedne a díky čtyřem pogumovaným nohám poctivě drží. Ani při vyšších hlasitostech neztrácí stabilitu a je příjemné, že stůl pod ním nevibruje. Vibrace se totiž drží pouze na reproduktoru.

Celé tělo je potaženo látkovým obalem. Ten je velmi příjemný. Na horní straně pak uvidíte gumovou plochu a na ní všechny ovládací prvky. Moc se mi líbila signalizace zbývající baterie. Ta je tvořena pěti nenápadnými tečkami, přičemž plný počet znamená úplné nabití. Na kraji této plochy jsou pak ještě tlačítka pro zastavení/spuštění skladby, vypnutí/zapnutí celého reproduktoru a tlačítko pro Bluetooth. To když podržíte, ocitnete se v režimu párování a můžete propojit třeba svůj telefon s reproduktorem.

Go + Play působí neskutečně robustním dojmem a přesně takový také je. Kam ho postavíte, tam pevně stojí. Madlo z nerezové oceli přidává produktu elegantní punc.

Přehrávání hudby může probíhat dvěma způsoby. Lze využít už zmíněné Bluetooth nebo také klasický Jack konektor, nacházející se na zadní straně. Škoda, že k dispozici není podpora Wi-Fi a tím pádem AirPlay. Vzadu v dolní části se pak ještě nachází konektory pro zapojení napájecího adaptéru, servisní vstup a co mě velmi potěšilo, tak klasické USB. To jde použít jako nabíječka pro telefon. V případě, že z reproduktoru přehráváte hudbu, bude se připojené zařízení nabíjet pomalu. Když hudbu vypnete, nabíjení se zrychlí.

Harman Kardon Go + Play

Většina z vás ale určitě využije přehrávání přes Bluetooth. To dokáže pojmout až 3 zařízení najednou a pak se mezi nimi přepínat. V praxi tak připojíte třeba iPhone, iPad a k tomu ještě MacBook. Pokud byste chtěli ještě zesílit zvuk šířící se z reproduktoru (to už ale opravdu ohluchnete), jde k Harman Kardon Go + Play ještě připojit další reproduktor. Společnost nabízí technologii Harman Kardon Wireless Dual Sound pro spojení dvou audio zařízení, která pak přehrávají danou skladbu zároveň. Kromě Go + Play to umí například Harman Kardon Onyx 3.


Něco málo o společnosti Harman Kardon

Harman Kardon je divizí společnosti Harman International Industries a vyrábí domácí audio zařízení. Také je významným dodavatelem reproduktorů do osobních automobilů. Společnost založili v roce 1953 Sidney Harman a Bernard Kardon.

Zdroj: Wikipedia.org


Harman Kardon Go + Play hraje opravdu hlasitě

Tento elegán má v sobě všechny předpoklady pro výborný a hlasitý projev. Ten zajišťuje hned čtveřice měničů usazená v jeho útrobách. Dvojice wooferů o průměru 90 mm a druhá dvojka tweeterů s průměrem 20 mm poskytnou skvělé výsledky. Celkový výkon 100 W pak dává tušit, že se bude jednat prvotřídní kravál. Pro srovnání, námi testovaný JBL GO má celkový výkon 3 W.

Zvuk je plný basů, má hloubku, neslyšíte plechové tóny a máte pocit, že prostě toto je opravdu něco, co by si měl poslechnout každý. Na začátku jsem popisoval nemožnost delšího přenášení, ale musím přiznat, že těžko byste našli tak hutný zvuk s lepší přenositelností. Lépe řečeno, ukažte mi reproduktor, který jde přenášet a hraje tak dobře a hlasitě. Prostě není.

Pomyslnou třešničkou na dortu může být zabudovaný mikrofon. Ten je duální a právě proto dokáže odfiltrovat nepříjemné hluky a ozvěny. Telefonování je pak zvukově čisté a druhá strana nemá pocit, že mluvíte odněkud z tunelu.

Klady

  • Zvuk
  • Prvotřídní použité materiály
  • Nabíjecí USB vzadu
  • Elegantní ukazatel nabití baterie

Zápory

  • Nepodporuje AirPlay

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti JBL.cz

NázevBezdrátový reproduktor Harman Kardon Go + Play

Cena: 7 590 Kč

Parametry: Bluetooth verze: 4.1; Podpora: A2DP 1.3, AVRCP 1.6, HFP 1.6; Měniče: 2x woofery (90 mm), 2x tweetery (20 mm); Menovitý výkon: 4 x 25 W (v režimu napájení z elektrické sítě); Frekvenční odezva: 50 Hz – 20 kHz (-6 dB); Odstup signálu od šumu: 80 dB A-zatížené
Typ baterie: 22,2 Wh dobíjecí baterie; Napájení elektrickou energií: 19 V 3 A; USB nabíjecí výstup: 5 V/2,1 A (5 V/0,5 A při přehrávání hudby); Čas přehrávání hudby: až 8 hodin (mění se podle úrovně hlasitosti a zvukového obsahu); Čas nabíjení baterie: 3 hodiny; Frekvenční rozsah Bluetooth® vysílače: 2402 MHz až 2480 MHz; Výkon Bluetooth® vysílače: 0 až 9 dBm; Modulace Bluetooth® vysílače: GFSK, π/4 DQPSK, 8DPSK

Kompatibilita: Všechny zařízení s podporou přehrávání hudby pomocí Bluetooth

Rozměry: výška: 211,5 mm; šířka: 417,5 mm, hloubka: 181,5 mm; hmotnost: 3 433 g

Bezdrátový reproduktor Harman Kardon Go + Play ukazuje, jak má vypadat přenosné audio zařízení. Je sice o něco větší, ale na oplátku nabídne dokonalý zvuk. Bezdrátové reproduktory většinou známe jako malé zařízení, které si dáme do batohu a vyrazíme s nimi na cestu. Harman Kardon Go + Play je ale jiný. Můžete jej přenášet a přímo pro […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Zvuk
Váha a rozměry
Cena

Výborný

Shrnutí : Harman Kardon dělá kvalitní produkty s důrazem na použité materiály. Go + Play se velmi povedl a svým zvukem zaujme všechny posluchače. Sice je větší, ale kvalita reprodukce naprosto tento nedostatek převáží.

User Rating: Be the first one !
90


Kam dál?