Aplikace a Hry

Aplikace Google News pro iOS je dostupná v App Store


Na letošní konferenci s názvem I/O 2018 představila společnost Google mnoho novinek, včetně nové aplikace Google News, která je už aktuálně dostupná i v App Store. Nahrazuje tím starší Google Newstand.

Google News se snaží konkurovat aplikaci Apple News, která ale u nás není oficiálně dostupná. Ve zkratce se jedná o velice hezky vypadající zdroj zpravodajství. Do aplikace si lze zadat témata, zdroje a webové stránky, které vás zajímají a Google News je vám bude poté servírovat na zlatém podnose.

To stejné, vylepšené a s více možnostmi

Celé uživatelské rozhraní je rozděleno do čtyř základních kategorií a to Pro vás, Titulky, Oblíbené a Kiosek. V sekci Pro vás naleznete témata a články, které vám Google doporučuje dle vašich preferencí a zájmů. V katagorii Titulky poté naleznete zprávy ze světa, politky, technologií a dalších. Do sekce Oblíbené se ukládají vámi preferované zdroje či kanály a Kiosek je v zásadě náhrada celé staré aplikace Google Newstand.

Google News

Google News je povedenou aplikací, která moc hezky vypadá (dle mého názoru si v ničem nezadá s u nás zatím nedostupným titulem Apple News) a zprávy se z ní čtou jedna radost. Aplikace je dostupná v App Store zdarma a to jak pro iPhone, tak také pro iPad. Pozitivně také hodnotím podporu funkce 3D Touch, pomocí které si lze rychle zobrazit poslední zprávy.

icon
Google NewsGoogle LLCNewsZdarmaStáhnout

Do komenátářů nám dejte vědět, jak se vím Google News líbí.