Google Assistant bude umět česky. Přidá se i Siri?

Google 8. května tradiční Google I/O, na kterém společnost představovala novinky pro rok 2018. Celkem nečekaně jsme se také dozvěděli, že konkurence pro Siri, Google Assistant, bude umět česky. Siri je tak bude zřejmě o další krok pozadu.

Pokud bychom měli vybrat tři nejznámější a nejrozšířenější hlasové asistenty, tak na prvním místě bude zcela určitě Siri s Google Assistantem a poté Amazon Alexa s Microsoft Cortanou. Všichni tito asistenti umí několik světových jazyků a logicky tak byla jen otázka času, než některá společnost naučí svého asistenta také česky. A právě první společností, která bude nabízet asistenta v češtině je Google. Majitelé produktů Google Home tak mohou jásat.

Google Assistant

Aktualizace pro Google Home aplikaci, a také samotného Google Assistanta, by měla přijít někdy v průběhu roku 2018. Máme se tedy na co těšit a osobně jsem velice zvědavý, jak bude Google Assistant v češtině fungovat. Český jazyk má totiž na rozdíl od angličtiny celkem komplikované skloňování, s čímž by mohla mít umělá inteligence problém. Věřím ale, že Google přijde na trh s již hotovým produktem a vše tak bude skvěle funkční.

Google

A co ostatní?

Nyní jsou tedy na řadě další společnosti a my samozřejmě netrpělivě vyhlížíme podporu českého jazyka u Siri. Tento krok Googlu by totiž mohl Apple trochu „nakopnout“ (stejně jako v případě Google Pay) a curpetinská společnost by tak mohla začít pracovat na podpoře češtiny v Siri dříve, než si možná myslíme.

Na druhou stranu Google má mnohonásobně více dat, než Apple, takže tento souboj o zákazníka bude do budoucna zajímavé sledovat. Osobně si myslím, že Siri v češtině ještě nějakou dobu neuvidíme – tedy spíše neuslyšíme. Jistě by ji ale mnozí uživatelé Apple zařízení uvítali co nejdříve.

Do komentářů nám dejte vědět, zda si myslíte, že se někdy Siri v češtině dočkáme.Kam dál?