Fitbit Alta HR změří vše, co v aktivním životě potřebujete

Fitness náramek s dlouhou výdrží, měřením tepové frekvence a chytrými funkcemi. To je Fitbit Alta HR. A potěší nejen zapálené sportovce.

Ano, máme tu chytré hodinky a Apple Watch jsou dávány za příklad, jak má takový inteligentní ciferník na zápěstí vypadat. Jsou skvělé, to bezesporu. Ale ne všichni ocení množství jejich funkcí a velikost. Fitbit Alta HR je dokáže v některých ohledech nahradit a hlavně je příjemně malý s diskrétním černobílým displejem.

Pokud vás předchozí generace Fitbit Alta odrazovala, protože neuměla počítat tepovou frekvenci (ano, vždy se jedná o vypočítaný odhad, ani Apple Watch neumí přesně tepovku změřit), současná generace to dokáže. A výsledky jsou rozhodně dobré.

 

Náramek Fitbit Alta HR a nabíječka, více nepotřebujete

Balení skýtá samotný náramek, nabíječku zakončenou klasickým USB portem a pokyny pro rychlé nastavení. Ty řešit nebudeme, ale zajímavý je rozhodně několik desítek centimetrů dlouhý kabel s kleštěmi. Ty musíte rozevřít, umístit do nich přesně náramek a USB na druhém konci zasunout do jakéhokoliv adaptéru nebo počítače. To je trochu krkolomné, protože je nutné přesně vystihnout malé piny, které se v kleštích nacházejí a pro nabíjení musí lícovat s těmi na náramku.

Už u minulé verze bez funkce počítání tepovky šlo vyměňovat pásky. Displej má pod sebou umístěnou veškerou elektroniku a senzory, levá i pravá část pásku pak lze odpojit. Je to rychlé a hodí se to v případě, kdy budete chtít střídat různé barvy. Systém zapnutí pásku pak nikoho nepřekvapí a je řešen klasickou přezkou. Což je určitě jistější, než u předešlé generace, která vsázela na zapnutí pomocí dvou vyčnívajících bodů.

Tepová frekvence lze měřit průběžně a dokonce v aplikaci pak vidíte, v jakých tepových zónách se pohybujete. To je především pro běžce skvělá pomůcka.

Jakmile si náramek v aplikaci nastavíte k obrazu svému, můžete telefon odložit a vše řídit přes malý displej. Zní to možná trochu divně, ale základní údaje si na něm zobrazíte a není tak nutné neustále prohlížet telefon. Kromě fitness funkcí, jako jsou ušlé kroky, spálené kalorie nebo už zmíněná tepová frekvence, dokáže Fitbit informovat o příchozí zprávě, hovoru nebo upozornění kalendáře. Množství zobrazovaných údajů si nastavíte v aplikaci a přecházení mezi nimi řídíte klepnutím na displej. Praktická je funkce Raise to wake. Po zvednutí zápěstí se totiž displej náramku aktivuje. Je to stejné jako u Apple Watch nebo novějších iPhonů.


Fitbit

Firma Fitbit je na poli fitness zařízení pro vaše zápěstí již zkušeným hráčem. Nabízí celou řadu náramků a hodinek, které mohou zlepšit vaši kondici. Svoji základnu má společnost v San Francisku, a to jen nedaleko od sídla Applu. Firma byla založena v roce 2007 Jamesem Parkem a Ericem Friedmanem. Od roku 2015 se její akcie prodávají na newyorské burze.


Spěte sladce a ještě sladčeji se probouzejte

Chytré buzení má už dnes snad každý podobný náramek. Fitbit Alta HR ale jde ještě trochu dál a honosí se tichým budíkem. Ten je skutečně diskrétní a jemně vás začne upozorňovat na nutnost vstávání. Pokud hned nezvládnete dvakrát poklepat na náramek a tím budík vypnout, přitvrdí. Vibrace se zesílí a nezbyde vám opravdu nic jiného než vstát, nebo Fitbit jakkoliv zneškodnit.

Fitbit Alta HR

Navíc zařízení samo pozná, když usnete. Nemusíte tedy nikde zapínat spánkový režim. Poměrně nově je nyní k dispozici pohled na jednotlivé spánkové fáze, dělící se na 4 druhy – bdění, REM, lehký spánek a hluboký spánek. K rozeznání pomáhá náramku měřič tepové frekvence. Další novinkou, kterou Fitbit teprve nedávno přidal do spánkových funkcí, je detailní pohled na vaše „spací výsledky“ a doporučení, jak spánek zlepšit.

 

Spalujte kalorie ostošest

Jak už jsem předeslal, nejvýraznější změnou oproti předchozí generaci, je přidání snímačů na měření tepové frekvence. Ty jsou opravdu velmi přesné a reagují ihned. Jen je nutné si pásek pořádně utáhnout, aby byl zachován kontakt spodku náramku s pokožkou.

Tepovka je měřena po celý den, takže když se budete věnovat jen odpočinku, přehledně uvidíte, kdy vás něco naštvalo. Ale teď k věci a hlavně k tomu, k čemu je hlavně tato funkce určena. Skvělé jsou především tepové zóny. Ty jsou měřeny souvisle s probíhající aktivitou (workoutem) a ukazují vám v grafu, kdy a po jak dlouhou dobu, jste v dané tepové zóně strávili.

Fitbit Alta HR

Tepovka se ale měří i při klidovém režimu. Zejména u spánkové aktivity ji oceníte. Ukazuje totiž, jakou máte minimální tepovou frekvenci a od té se pak lze odpíchnout při dalším pokroku ve cvičení. Čím nižší bude, tím lépe budete trénovaní. Je to logické, protože tréninkem se zvětšuje srdeční sval a ten pak nepotřebuje tolikrát za minutu napumpovat krev.

 

Aplikace poskytuje tolik přehledů, že bude chvíli trvat, než se v nich vyznáte

Fitbit pořád zdokonaluje svoji aplikaci a je znát, že nabyl spoustu zkušeností. Po nainstalování do telefonu a spárování s náramkem totiž máte tolik možností a zobrazení dat, že vám z toho může jít hlava kolem. Úvodní obrazovka ukazuje počet ušlých kroků, vzdálenost, spálené kalorie nebo třeba délku cvičení. Vše si ale jde uspořádat tak, jak budete chtít.

Kromě grafu spánkové aktivity a zón tepové frekvence jsou k dispozici i přehledy poměru aktivity a odpočinku. Za splnění cílů dostáváte virtuální odměny a přidáváte přátele, se kterými je možné se motivovat k lepším výsledkům. V neposlední řadě pak přes aplikaci provedete různá nastavení jako je správa notifikací, úvodní obrazovka na displeji náramku nebo se odhodláte k tomu, že necháte Fitbit Alta HR, aby vás upozorňoval na vaší přílišnou pasivitu. Prostě je s čím si vyhrát a určitě vás to bude bavit. Díky bohu, jsou pryč časy, kdy tyto náramky uměly jen počítat kroky.

icon
FitbitFitbit, Inc.Health & FitnessZdarmaStáhnout

 

Klady

  • Spousta funkcí pro měření aktivity i odpočinku
  • Měřič tepové frekvence
  • Hezký design a praktický displej
  • Možnost výměny pásku

Zápory

  • Občasná horší reakce displeje na poklepání

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Fitbit.

Název: Fitness náramek Fitbit Alta HR

Cena: 2 990 Kč

Parametry: měření ušlých kroků, spálených kalorií a vzdálenosti, výdrž baterie až 7 dní, chytrý monitoring spánku, hodiny, výměnné pásky, měřič tepové frekvence, chytré rozpoznání aktivity, notifikace na příchozí zprávu hovor nebo upozornění kalendáře, zobrazení tepových zón

Kompatibilita: chytrá zařízení se systémem iOS nebo Android využívající technologii Bluetooth k propojení, lze propojit i s Macem nebo PC

Rozměry: hmotnost: 27 g

Fitness náramek s dlouhou výdrží, měřením tepové frekvence a chytrými funkcemi. To je Fitbit Alta HR. A potěší nejen zapálené sportovce. Ano, máme tu chytré hodinky a Apple Watch jsou dávány za příklad, jak má takový inteligentní ciferník na zápěstí vypadat. Jsou skvělé, to bezesporu. Ale ne všichni ocení množství jejich funkcí a velikost. Fitbit […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Design
Funkce
Cena

Výborný!

Shrnutí : Fitness náramek Fitbit Alta HR rozhodně můžeme doporučit všem, kterým přijdou Apple Watch a podobné chytré hodinky moc velké. Cena náramku také neodradí a měřič tepové frekvence hodně pomůže se cvičením.

User Rating: Be the first one !
93


Kam dál?