Jaká je nekonečná fantazie ve Final Fantasy XV Pocket Edition

S Final Fantasy je kříž. Tolik dílů, tolik příběhů, a tak málo času hrát je všechny. Zkuste alespoň ten nejnovější v podobě ve Final Fantasy XV Pocket Edition, neprohloupíte.

Proč se alespoň tomuto dílu vyplatí věnovat pozornost? Je to proto, že to není to klasické kreslené RPG s izometrickým pohledem, a proto, že má dobře nastavený freemium model. Ono koupit hru za 400 Kč a pak zjistit, že vás nebaví, je blbé. Zde si hru nainstalujete zdarma, odehrajete první epizodu a pak až se rozhodnete, zda zainvestujete do zbytku.

 

Stará dobrá hra v odlehčeném kabátku

Titul Final Fantasy XV vyšel po opravdu dlouhých létech vývoje teprve v roce 2016 a to jen pro konzole. Na platformu Windows se chystá až v březnu (jestli se někdy dočkáme i macOS verze, zatím známo není), avšak hned na začátku února jsme dostali možnost vyzkoušet si hru i na mobilních zařízeních se systémem Android a iOS.

Final Fantasy

Jedná se tedy o port, který byl odlehčený pro hraní na cestách. A je třeba poznamenat, že se odlehčovalo opravdu hodně. Vývojáři ale i přesto slibují ten samý svět a ten samý příběh, který servírují zejména v upravené grafice a dotykovém ovládání.

Původní hra posouvá technologické hranice, což od té mobilní očekávat nejde. Všechny textury jsou zjednodušeny na maximum, což platí i o efektech atd. Nicméně i tak se na to pořád kouká velice dobře. Zejména efekty při bojích jsou na poměry mobilních platforem naprosto skvělé. Na iPhonu 7 Plus se navíc ani nikde nic nekouše. Hardwarové požadavky jsou ale opravdu vysoké a to jak na použité zařízení, tak na interní paměť úložiště. Plná instalace vám klidně pohltí i 8 GB.

Upraveno muselo být i ovládání. Tam kde na ploše držíte prst, tam váš hrdina běží. Dle toho, na co kliknete, tak se provede interakce. Tapnutím zahajujete konverzace, stejně tak určujete cíl útoku. Boj probíhá automaticky, dokud není oponent v pánu. Během souboje však můžete používat speciální útoky dlouhým podržením prstu na protivníkovi, správným načasováním se uhýbat jeho výpadům, a samozřejmě lze obměňovat váš arzenál.


Final Fantasy je série počítačových her a video her na hrdiny, kterou vytvořil Hironobu Sakaguči. Final Fantasy je mediální značka, která patří firmě Square Enix a kromě konzolových a počítačových her zahrnuje i filmy, anime, mangy a další.

V roce 1987 se firma zabývající se vývojem videoher Square nacházela na pokraji bankrotu a Final Fantasy měl být její poslední titul. Hra však zaznamenala obrovský úspěch a zachránila Square před krachem. Zaměstnancům Squaru vlila krev do žil a ti ihned začali navrhovat druhý díl. Hra se později dočkala ještě mnoha pokračování a vedlejších příběhů a celá série se stala vlajkovým projektem Squaru.

Ačkoliv existuje velké množství dílů a pokračování, každý titul vypráví nezávislý příběh v jiném světě a s jinými postavami, takže lze hrát každý díl samostatně bez znalosti předchozích. Všechny díly však sdílejí některé herní mechanismy, vybraná jména postav a některé prvky příběhu.

Zdroj: Wikipedie


 

Nemastné, neslané

Vypadá to dobře, hraje se to dobře, ale něco tomu chybí. Na dospělých platformách z titulu dělá „must have“ záležitost právě ona grafika, což zde ne. Pokud tedy pominete rozdílný příběh, získáte klasické RPG, kterých najdete na iOS tuny. Jestliže vás ale už všechny omrzely, rozhodně stojí za to dát Final Fantasy XV Pocket Edition šanci.

Minimálně hru alespoň vyzkoušejte, dohrajte první epizodu a pak se rozhodněte, zda zainvestujete do zbytku. To můžete učinit buď jednorázově se slevou, nebo postupně po kapitolách. Těch je celkem 10, takže vám titul nějakou chvíli rozhodně vydrží.

Final Fantasy

icon
FINALFANTASY XV POCKET EDITIONSQUARE ENIX Co., Ltd.GamesZdarmaStáhnout
S Final Fantasy je kříž. Tolik dílů, tolik příběhů, a tak málo času hrát je všechny. Zkuste alespoň ten nejnovější v podobě ve Final Fantasy XV Pocket Edition, neprohloupíte. Proč se alespoň tomuto dílu vyplatí věnovat pozornost? Je to proto, že to není to klasické kreslené RPG s izometrickým pohledem, a proto, že má dobře nastavený freemium […]

Hodnocení

Hratelnost
Grafika
Hudba a zvuk
Cena

Výborné

Shrnutí : Vypadá to dobře, hraje se to dobře, ale něco tomu chybí. Pokud vás ale už všechny mobilní RPG omrzely, rozhodně stojí za to dát Final Fantasy XV Pocket Edition šanci.

User Rating: Be the first one !
88


Kam dál?