Facebook vydal aktualizáciu pre svoju aplikáciu Messenger (umožňuje používateľom iOS a Android zariadení posielať správy medzi sebou na Facebooku), ktorá prichádza so zaujímavou službou VOIP. Ak sa vám nechce písať dlhé správy, môžete si správu jednoducho nahrať a poslať známemu, rodine alebo priateľom. Táto možnosť prišla s poslednou aktualizáciou aplikácie a je dostupná zadarmo na stiahnutie.
Navyše, Facebook momentálne testuje beta verziu živého prenosu zvuku (tzv. Voice-over-IP) podobnú aplikácii Skype alebo iným. Žiaľ, testovanie prebieha zatiaľ iba v Kanade, preto táto služba nie je dostupná všade. Postupom času však používatelia Facebooku si budú môcť volať navzájom cez aplikáciu Messenger. To znamená, že nebudete odkázaní len na textový prenos správ, ale so svojimi kontaktami sa budete vedieť aj telefonicky spojiť bez toho, aby ste míňali svoje paušálové minúty. Takýchto možností je zatiaľ iba zopár (napríklad vyššie spomenutý Skype), no mať prístup ku všetkým svojim kontaktom na Facebooku by malo byť užitočné.
Po mierne slabom prevedení prvotnej Facebook aplikácie pre iOS a Android (ktorá bola predstavená minulý rok) treba uznať, že Facebook sa ju snaží postupne vylepšovať. Spoločnosť si začína uvedomovať dôležitosť používateľov systému iOS.
Zdroj: Tuaw.com

Chcete k tomu něco dodat? Napište krátce proč.