Face ID u iPhonu 8 potvrzeno, podívejte se na screenshoty

Na internet unikl snímek obrazovky z poslední vývojářské verze iOS 11 Golden Master, který zachycuje informace v Nastevení o funkci Face ID.

Jen několik hodin nás dělí do úterní Keynote, na které by měl být představen jubilejní iPhone 8 a samozřejmě také další novinky. Face ID by mělo podle dosavadních informací nahradit aktuální Touch ID. Uvidíme, s čím Apple v úterý přijde a zda bude tato technologie bezpečnější, než zmiňovaná čtečka otisků prstů. Logicky by ale bezpečnější být měla – přeci rok starý iPhone 7 nemůže mít lepší zabezpečení, než budoucí iPhone 8, který by měl být ve všech směrech lepší.

Face ID

Face ID by tak mělo fungovat stejně, jako Touch ID. Uživatelé by jím mohli potvrzovat nákupy v App Store, iTunes atd. Jak se budou potvrzovat platby Apple Pay zatím není jisté. Na to si budeme muset počkat do úterý.

Sledujte živě komentovaný přenos z akce společně s našimi hosty. Začínáme v úterý od 18.45 a sledovat nás můžete jak na YouTube kanálu Appliště, tak na speciální stránce zde na webu.

Zdroj: Macrumors.comKam dál?