Příslušenství

Externí klávesnice s Touch Barem se ukazuje na patentové přihlášce Applu


Jeden z mnoha podaných patentů americké společnosti ukazuje, jak by mohla fungovat externí klávesnice s Touch Barem. Je o co stát?

Hned po uvedení MacBooků Pro v minulém roce se vyrojila spousta úvah o tom, kde všude by mohl být integrován nový Touch Bar. Interaktivní dotykový pás nad klávesnicí se samozřejmě může nejvíce prosadit na externí klávesnici. Tu Apple nyní prodává ve dvou provedeních. Drátovou a bezdrátovou. V případě druhé varianty se pak nabízí polemika o tom, zda by baterie byla schopna utáhnout provoz Touch Baru po delší dobu.

 

Externí klávesnice a monitor je perfektní spojení

Teď se objevil oficiální patent od vývojářů společnosti a demonstruje, jak by mohla taková klávesnice fungovat. Pokud by se produkt začal prodávat, mohlo by to vytrhnout trn z paty všem, kteří využívají k práci externí monitor. Sám mám s MacBookem Pro a jeho Touch Barem tento problém. MacBook je připojený k externímu monitoru a ovládám jej externí klávesnicí a Magic Mouse. Na Touch Bar skoro nedosáhnu, a ovládání je tak nepohodlné. Jeden ze způsobů je dát si MacBook pod externí monitor. To ale klesá efektivita práce. Mít monitor vedle je prostě využitelnější.

Externí klávesnice s Touch Barem

 

Bezdrátové nabíjení pro bezdrátovou klávesnici

Tím, že se patentová přihláška objevila, Apple poodkryl, že o podobném řešení uvažuje. Rozhodně ale není jisté, že se jej dočkáme, a už vůbec ne, že se ho dočkáme v této podobě. Smysl by externí klávesnice s Touch Barem dávala. Otázkou pak je, kolik by si za ni Apple řekl, a jak by dlouho vydrželo zařízení na jedno nabití.

Krátká výdrž klávesnice na jedno nabití by nemusela být ani moc na škodu. Když by americká společnost dokázala vyřešit nabíjení bezdrátově, dokážu si představit, že bych vždy dal klávesnici na nějakou podložku a ta se nabila. Nebo by se nabíjela během používání.

Uvítali byste externí klávesnici s Touch Barem?

Zdroj: 9to5mac.com