Nová expanze do Hearthstone se ponese v duchu Kobolds & Catacombs

Nejoblíbenější on-line hra světa Hearthstone se rozšíří o další karty. Díky expanzi Kobolds & Catacombs ale přijde i zcela nový herní mód.

Dungeon Runs, jak se mód jmenuje, přinese množství zábavy zejména jednomu hráči. Vzdáleně připomíná jednotlivé adventury, ale přistupuje k nim značně odlišně. Na začátku dobrodružství si vyberete povolání, se kterým se do dungeonu budete chtít pustit a jdete do boje. Za každou porážku oponenta získáte speciální odměny, kterými lze vylepšovat svůj balíček.

Těch jsou tři typy – pasivní, poklady a klasické tematické karty. Dle vašich karet se ale budou měnit i jednotlivé souboje, které na vás budou v dungeonu čekat. Těch je 48, a když je odehrajete se všemi hrdiny, získáte speciální rub karet. Jakmile ale jednou prohrajete, začínáte od začátku. To má sice za následek dlouhou hratelnost, ale také množství frustrace.

 

Ruka plná karet

Mezi pasivní bonusy se řadí například přidání vašim minionům 1/1 k jejich statistikám, zdražení minionů nepřítele o jednu manu, nebo že vaše kouzla stojí o jeden krystal méně. Pasivní bonusy můžete mít v balíčku jen dvě, stejně tak je tomu u pokladů.

Poklady přidávají různé bonusy. Umí naplnit vaši ruku kartami s jedním coinem, umožní, že vaši minioni stojí 0 krystalů, nebo ukradnou vašemu soupeři tři karty. Samozřejmě při svém putování narazíte i na bosse s různými schopnostmi, proto je důležité mít svůj balíček vhodně vyvážený.

 

Mechanika Recruit

Kobolds & Catacombs nejsou jen o Dungeon Runs. Do hry totiž přibude nové heslo Recruit, které vám umožní vynést kartu z balíčku přímo na hrací stůl. Navíc s tímto rozšířením získá každý hrdina legendární zbraň. Pro někoho první zbraň vůbec.

Kobolds

V celku expanze přinese na 135 nových karet. V předprodeji si můžete objednat 50 balíčků za zvýhodněnou cenu 50 euro. Otevřít však půjdou až po oficiálním vydání hry, které bude během prosince tohoto roku. Od 20. listopadu se pak začnou představovat jednotlivé karty, které budou součástí expanze. Samozřejmě přibude i rub karet a nová herní plocha.

Zdroj: playhearthstone.comKam dál?