ExoPod Selfie Stick – povinná výbava pro všechny „selfíčkáře”

Tentokrát si přijdou na své milovníci selfie, jelikož jsme dostali na testování ExoPod Selfie Stick. Jak tato selfie tyč obstála v našem testování? Dozvíte se v recenzi.

Focení selfie je jeden z největších trendů vůbec. I když jsem odpůrce tohoto mainstreamu, rozhodl jsem se selfie stick otestovat. Spojení „vyfotit selfie” ve mně evokuje vyfotit pouze sám sebe. Když bych ale použil ExoPod pro focení společných fotek s přítelkyní, případně velkou skupinu lidí, tak abych zachytil i co největší pozadí, je to podle mě velmi šikovná pomůcka. Odpadá tak otravování kolemjdoucích a půjčování telefonu cizím lidem. Selfie stick určitě ocení YouTubeři nebo ti, kteří rádi nahrávají video za chůze – v kombinaci s optickoku stabilizací iPhonu 6 Plus výborná věc.

 

Krabička a obsah balení

Společnost Exogear dělá designové věci, a tak je i krabička celkem stylová. Na přední straně se nachází holografická samolepka zaručující originální výrobek. Po stranách pak naleznete nejrůznější informace a piktogramy.

Po rozbalení krabičky objevíte samotný selfie stick, pytlíček na přenášení a dvoustránkovou příručku. Jednoduché a dostačující.

 

Kvalita zpracování a vzhled ExoPod Selfie Stick

Samotné teleskopické tělo ExoPodu je vyrobenu z černého kovu, na kterém se vyjímá logo a nápis EXOGEAR. Pokud vytáhnete tělo do maximální délky 97 cm, není tak těžké tyč ohnout v těch slabších článcích. Proto bych byl trochu opatrnější. Gumová rukojeť zabrání nechtěnému vyklouznutí z ruky a zároveň se ExoPod velice příjemně drží. Zde musím vyzdvihnout nízkou hmotnost, kterou oceníte při dlouhém držení velkého telefonu na maximální možné vytažení tyče.

Kloub mezi samotným držáčkem telefonu a teleskopickým tělem je bohužel plastový – doporučuji nedotahovat úplně nadoraz. Pro vložení telefonu s větší úhlopříčkou musíte vyvinout značnou sílu, abyste ho umístili do držáčku, což zaručí stabilitu a pevné stisknutí z obou stran. O tělo svého telefonu se nemusíte bát, obě drážky jsou vystlány protiskluzovou gumou.

ExoPod působí celkově robustním dojmem, navíc se jedná o značku Exogear, takže stick vypadá stylově.

 

Manipulace, uchycení telefonu a pořizování fotografií

Pro vytažení teleskopického těla musíte vždy pootočit jednotlivou částí proti směru hodinových ručiček. Pro složení ExoPodu naopak pootočíte po směru hodinových ručiček. Při skládání začínejte vždy od nejvrchnější části směrem k rukojeti, jinak se natrápíte. Po vložení telefonu stačí povolit kloub, nastavit si požadovaný úhel náklonu a opět dotáhnout.

ExoPod Selfie Stick vytáhnete až na úctyhodných 97 cm.

ExoPod Selfie Stick používá analogové pořízení fotografie, a to přes 3,5mm jack konektor, který musíte připojit. Funguje to na stejném principu jako focení pomocí sluchátek a tlačítka „play”. Na rukojeti najdete pod gumou a piktogramem fotoaparátu tlačítko pro pořízení snímku. To má velice příjemný stisk a hlasitou mechanickou odezvu. Bohužel, často se mi stane, že při skládání pootočím gumou, a tak se ocitne piktogram mimo fyzické tlačítko. Možná by nebylo od věci gumovou rukojeť nějak přichytit.

Další problém nastal, když jsem testoval focení s iPhonem 6 Plus – při stisknutí tlačítka se nic neděje. Snímek se vyfotí jen zhruba 1/10. Nevím, kde je chyba. Na iPhonu 5s funguje vše, jak má. Možná se jedná o vadný kus, který má prostě problém s mým iPhonem 6 Plus.

Málem bych zapomněl zmínit bezpečnostní poutko, které si připevníte na ruku, a ExoPod vám tak nespadne. V dolní části rukojeti je také závit pro klasický stativový spigot, i když jsem nezjistil, k čemu se to dá využít. Jak můžete sami vidět na fotografii, ExoPod připevněný na stativ vypadá celkem komicky.

Selfie stick je po složení velice skladný a hravě ho v obalu uložíte do tašky, případně batohu.

 

Verdikt

Jak už jsem psal výše, nejsem zastánce focení selfie. Pokud ale chcete fotit velké skupinové foto nebo pořídit snímek se svým partnerem či partnerkou do rodinného alba, ExoPod Selfie Stick je vítaným pomocníkem. Za cenu kolem 600 Kč mi však chybí Bluetooth ovládání. Připojování analogového kabelu přece jen není v dnešní bezdrátové době pohodlné a „cool”. Své příznivce si ale určitě najde.

 

Klady

  • Vzhled
  • Maximální délka
  • Váha
  • Skladnost

Zápory

  • Absence Bluetooth pořízení fotografie
  • Hliníkové tělo se dá lehce ohnout
  • Skládání

NázevExoPod Selfie Stick s kabelovou spouští

Za poskytnutí produktu děkujeme: easystore.cz

Cena: 599 Kč

Materiál: kov, plast, guma

Obsah baleníExoPod Selfie Stick, pytlíček na přenášení, příručka

Rozměry min: 23,5 cm

Rozměry max: 97 cm

Úchyt pro chytré telefony s šířkou: 55 – 80 mm

Rozsah náklonu úchytu: 270 °

Koupit ExoPod Selfie Stick
Tentokrát si přijdou na své milovníci selfie, jelikož jsme dostali na testování ExoPod Selfie Stick. Jak tato selfie tyč obstála v našem testování? Dozvíte se v recenzi. Focení selfie je jeden z největších trendů vůbec. I když jsem odpůrce tohoto mainstreamu, rozhodl jsem se selfie stick otestovat. Spojení „vyfotit selfie” ve mně evokuje vyfotit pouze sám […]

Hodnocení

Vzhled
Kvalita zpracování
Pořizování snímků
Rozměry a váha
Cena

Chvalitebné

Shrnutí : ExoPod Selfie Stick je stylová tyč pro každého správného „selfíčkáře". Pokud vám nevadí vyšší cena a absence Bluetooth pořizování snímků, vřele doporučujeme.

User Rating: Be the first one !
86


Kam dál?