eBay – příslušenství snadno, rychle, výhodně?

Za prodanou fotografii přes Getty Images se mi na PayPal nakupily nějaké dolary (přesněji řečeno pět), které jsem rozvažoval, jak nejlépe utratit. Volba padla na podporu čínských výrobců příslušenství pro mobilní telefony.

Snadno

A šlo to opravdu neskutečně snadno. Stačilo svůj účet na eBayi propojit s účtem na PayPal, a už se mohly doláče kutálet. Vybral jsem si několik příslušenství – vesměs krytů a dal objednat. Přepočet měny fungoval vzorově, objednání bylo okamžité, potvrzovací emaily přišly také záhy. Jediné co, tak to prodírání se množstvím nabízeného balastu nebyla zrovna dvakrát mňamka.

Rychle

Rychle už to tak nebylo. Čína je daleko a dopravci tak chvilku trvalo produkty doručit. Tři ale přišly už za nějaké tři týdny, na čtvrtý jsem si musel počkat měsíc a půl. Vše bylo ale úhledně a značně minimalisticky zabaleno, takže vše doručovatel (pošťák?) hodil jen do schránky. Má adresa byla dokonce napsána zcela správně i s diakritikou, to adresa odesílatele byla ve znacích podobných rozsypanému čaji – ne že by na tom nějak záleželo.

Výhodně

Nejrozporuplnější na celé akci je tedy to, jestli to bylo výhodné. Dva kryty stály po 25 korunách, jeden HardCase byl za 60 Kč a vtipná to krytka čočky objektivu vyšla nějak kolem dvacky. K té není také moc co dodat, byla to spíše zvědavost typu: to opravdu myslí vážně? Odpověď je ano, myslí. HardCase je vyvedený v pevném plastu, potisk je však trochu rozmazaný, takže jeho hodnocení nic moc. Měkký obal je bída. Není vzhledný, není praktický, není příjemný. Největší překvapení tak přinesl kryt v podobě matně průhledného obalu. Je pevný, příjemný na dotek, decentně tenký a za ty prachy jsem z něho vysloveně nadšený.

Stále se mi ale dere na mysl jedna otázka: „Je vhodné zabalit telefon za 25 tisíc do obalu za 25 korun?“

Tento článek je jen takovou informací pro všechny, že pořídit kryt jde i jinak než jen přes české eshopy, a že nemusí být za horentní sumy. Nebavíme se pak ale o konkrétní značce. A koupě je také relativně bez rizika, i když člověk nikdy neví. Domáhat se vrácení peněz bych ale opravdu nechtěl.  A co vy, nakupujete na eBayi?

icon
eBay - Buy, Sell & Save NoweBay Inc.ShoppingZdarmaStáhnout


Kam dál?