S vyhledávačem DuckDuckGo vás na internetu nikdo nenajde

Většina z nás pravděpodobně používá k vyhledávání na internetu Google nebo Seznam. Znáte ale vyhledávač DuckDuckGo? Zamete za vámi všechny stopy!

DuckDuckGo se řadí k alternativě, pokud z nějakého důvodu nechcete používat například Google vyhledávání. Služba se dostala do širšího povědomí zejména díky tomu, že neukládá žádné „stopy“ po vyhledávání a vyhledávač vám tak nezobrazuje výsledky, které se zobrazují jen vám (například cílení reklamy atd.). S ukládáním cookies nebo IP adres se tedy můžete rozloučit.

Od roku 2014, tj. od operačního systému OS X Yosemite a iOS 8 lze DuckDuckGo nastavit, jako výchozí vyhledávač v Safari. Pro správné fungování tak není nutná instalace žádné další aplikace, ale stačí zavítat do nastavení systému.

V iOS jděte do Nastavení – Safari – Vyhledávač. Zde se zobrazí možnosti a na konci seznamu je DuckDuckGo.

Pokud chcete výchozí vyhledávač změnit v macOS, jdetě do Safari – Předvolby – Hledat – Vyhledávač.

Pokud tedy pečujete o své soukromí a nechcete, aby o vás Google vše věděl, doporučuji tuto službu alespoň zkusit. Aplikace DuckDuckGo je dostupná pro iOS, macOS, Windows i Android. Jak ale píši výše, vše lze nastavit v nastaveních jednotlivých systémů, takže instalace oficiální aplikace není nutná.

Vyhledávač také naleznete na oficiálních stránkách ZDE.

icon
DuckDuckGo Privacy BrowserDuck Duck Go, Inc.UtilitiesZdarmaStáhnout


Kam dál?