Druhá beta systému iOS 11.3 přináší vypnutí umělého zpomalení iPhonu a ClassKit

Apple včera rozeslal vývojářům druhou beta verzi systému iOS 11.3, která přináší několik novinek. Vyjma vypnutí umělého zpomalení iPhonu je přítomný i nový ClassKit zaměřený na vývoj výukových aplikací.

Battery Health (Beta) umožňuje uživateli zkontrolovat životnost a zbývající kapacitu baterie jeho přístroje, a také řídit jeho výkon. Tuto možnost Apple přidal na základě kauzy zpomalování svých zařízení po jejich aktualizaci na novější systém.

ClassKit

Nyní si tak už každý uživatel bude moci toto softwarové omezení vypnout a výkon svého iPhonu využívat na maximum – na úkor životnosti baterie. Rozhodnutí ale již bude na něm a ne jen na vůli společnosti.

ClassKit

Tato možnost se nachází v Nastavení v záložce Baterie hned pod volbou režimu nízké spotřeby. Zde např. naleznete procentuální ukazatel stavu baterie v porovnání s novým zařízením. Nižší číslo samozřejmě značí nižší životnost zařízení mezi nabíjecími cykly.

Je zde ale ještě nabídka zapnutí/vypnutí maximálního výkonu zařízení bez ohledu na to, v jakém stavu baterie je – na vaše vlastní riziko samozřejmě. Apple zde totiž uvádí, že baterie je spotřební zboží, které stářím ztrácí svou kapacitu. Rozhodnutí, zda výkon přiškrtit, či jej využívat naplno, tak ale s iOS 11.3 již bude zcela na uživatelově rozhodnutí.

 

ClassKit framework

S druhou beta verzí systému iOS 11.3 přišla ale ještě další novinka, kterou je ClassKit Framework. Jedná se o nový a zcela veřejný vývojový systém, který je zaměřený na vzdělávací aplikace. Integruje různé dotazníky, ale i klasifikace žáků, přičemž s učiteli komunikuje skrze iCloud.

ClassKit

V iOS 11.3 bude konečně dostupná dlouho slibovaná funkce iCloud Messages. Přibydou také nové Animoji pro majitele iPhonů X, vývojáři budou moci využívat více funkcí v ARKitu a nechybí ani novinky ohledně aplikace Zdraví. Očekává se, že ostrá verze systému bude široké veřejnosti uvolněna na jaře tohoto roku.

Zdroj: AppleInsider.com, 9to5mac.comKam dál?