Digitální nomádství nabízí práci spojenou s cestováním

Trendem dnešní doby je digitální nomádství. Každý o něm zcela jistě slyšel, víte ale co přesně vlastně znamená? 

Digitální nomád je člověk, který dokáže dokonale propojit všechny své vášně – práci, cestování a užívání si volnosti. Vlastně se jedná o takovou nekonečnou pracovní dovolenou. Nomádský život nabízí naplnění a smysl života, tak proč ho netrávit třeba na exotických ostrovech, kde nebudete nikým rušeni?

 

Žij teď a tady

V digitální nomádství nehrají podstatnou roli peníze, ale především čas. Pokud se člověk rozhodl trávit většinu svého „pracovní doby“ na cestách, je pro něj důležité si tento čas náležitě užívat, žít přítomným okamžikem a dělat věci, které ho dělají šťastným.

Tento životní styl vyžaduje od jedince specifické předpoklady. Pravděpodobně za nejzásadnější považujeme schopnost rychle se přizpůsobovat aktuálnímu prostředí. Člověk je nucen často vystupovat ze své komfortní zóny a nachází se v nových a neznámých situacích. Adaptace a rychlost rozhodování je velice důležitá. Další nepostradatelnou schopností je flexibilita, samostatnost, zodpovědnost a smysl učit se novým věcem.

 

Dělej, co tě baví

Kdo by se nechtěl živit tím, co ho neskutečně baví a naplňuje? Digitální nomád je ochotný vyměnit pohodlí teplé (ale nudné) kanceláře za velmi zajímavá místa na naší planetě, poznávat je a zároveň plnit své pracovní povinnosti, ať už jsou jakékoliv.

Digitální nomádství

Každý digitální nomád preferuje jiné pracovní podmínky. Někteří volí coworkingová centra, jiní zase kavárny a další rádi polehávají na plážích na exotických ostrovech s notebookem v rukách.

 

Poznávej svět

Cestování obecně otevírá spoustu dveří, rozšiřuje naši perspektivu a to, jak hledíme na svět a v neposlední řadě, umožňuje zlepšovat jazykové znalosti. Díky cestování jsme sebevědomější a cílevědomější. Pouhým sezením na zadku člověk nic nezíská.

 

Potřebné znalosti

Digitálnímu nomádství a s ním spojeném cestování se nelze věnovat bez alespoň základních znalostí cizího jazyka. Zabráníte tak vzniku velké jazykové bariéry, která může znepříjemnit pobyt v cizí zemi nebo poznávání nových lidí.

Velice důležitými jsou jistě IT znalosti. Nemusíte být nutně profesionál, ale vždy se vám bude hodit vědět, jak opravit drobné poruchy na počítači, jak se připojit k wifi, případně jak rezervovat letenku do vaší další destinace.Kam dál?