DALI Katch rozdrtí konkurenci nekompromisním zvukem. Lepší není nikdo

Nejlepší bezdrátový reproduktor za cenu nad 7 000 Kč. To je, alespoň podle specializovaného média What Hi-Fi, bezdrátový reproduktor DALI Katch.

Jak to asi vypadá, když se do výroby bezdrátových reproduktorů vloží skutečně profesionální výrobce zvukových systémů? To můžete zjistit, když si vyzkoušíte reproduktor DALI Katch. Je první svého druhu, zatím se o nic podobného respektovaná dánská společnost nikdy nepokusila. Na první vlašťovku se ale především zvuková část povedla na podtrženou jedničku!

DALI Katch recenze

Když jsem poprvé viděl na fotografii tento produkt, zaujala mě barevná variace. Jsou celkem tři a každá velmi originální. Pánům bude sedět zřejmě nejvíc tmavá modrá, dámám zase růžová a neotřelá žluto-hnědá si jistě také pár zájemců najde. Co ale upoutá, když si Katch rozbalíte, je jeho velikost. Na fotkách zdaleka nevypadá, že by měl být tak velký.

 

Obsáhlé a pořádně těžké balení

Už před otevřením jsem se podivoval, jak je krabice obrovská a těžká. Kromě samotného reproduktoru je v ní ukryt i měkký ochranný vak, řada adaptérů do elektrické sítě (nechybí náš standardní), nabíjecí kabel a nějaký ten papír.

Nabíjecí kabel využívá vlastního konektoru, takže zapomeňte na nabíjení přes USB. Na druhou stranu, je toto vlastní řešení schopno za 2 hodiny nabít Katch na 24 hodin hraní a disponuje dostatečnou délkou 175 cm. A vězte, že ho budete chtít poslouchat opravdu často, takže se tak velká, konkrétně 2 600mAh baterie hodí.

Přiložený ochranný pytlík je příjemný a dá se stáhnout přítomnou šňůrkou. Tiskoviny obsahují přehledné vysvětlení, jak DALI Katch ovládat a co se k němu dá připojit. Je to moc hezky zpracovaná infografika, díky které nemusíte pročítat delší návod a stačí vám pár minut na osvojení.

Na těle reproduktoru je integrovaný kožený popruh na přenášení. Je chytře schovaný a když jej povytáhnete, můžete bezpečně Katch přemisťovat. Zprvu jsem chvíli hledal, jak to vlastně funguje. Musíte trochu větší silou zabrat a popruh vysunout.

DALI Katch recenze

Zvuk je na danou kategorii opravdu bezkonkurenční a DALI se řadí na špičku podobných zařízení. Díky velké výdrži baterie si tak vychutnáte reprodukci v maximální kvalitě po dlouhou dobu.

Pokud Katch postavíte, k desce stolu se přilne díky čtyřem gumovým nožkám. Ty také zabraňují většímu přenášení vibrací. Vzhledově ale nevypadají zrovna moc sexy. Naštěstí ale v tomto stavu nejsou moc vidět.


DALI (Danish Audiophile Loudspeaker Industries)

Dánská společnost DALI vyrábí high-end reproduktorovou techniku. Byla založena v roce 1983 Peterem Lyngdorfem. Ve svých začátcích dodávala výrobky zejména po skandinávských zemích. Od roku 2011 už ale dodává techniku do 65 zemí po celém světě. Produkty DALI obdržely mnoho ocenění a řadí se k nejlepším a nejdražším, jaké si můžete pořídit.

Zdroj: Wikipedia.org


Ovládání zajišťuje pár tlačítek

Je znát, že DALI je nováčkem v oblasti bezdrátových reproduktorů. Nenabízí totiž žádnou svoji aplikaci ani další pokročilé funkce. Vše směřuje na nekompromisní kvalitu reprodukce. I ovládání je tak trochu jako ze staré školy. Na horní hraně jsou k dispozici tlačítka pro spárování pomocí bluetooth, ovládání hlasitosti, zapnutí a vypnutí přístroje, a také jedno speciální pro volbu mezi dvěma režimy reprodukce.

Po zapnutí se rozsvítí čtyři diody kolem největšího kruhového zapínacího tlačítka. Signalizují několik stavů. Prvně vidíte, jak je Katch nabitý. Pokud svítí všechny, tak plně, když jedna zhasne, je vybito o 25 % a tak dále. Pokud stisknete speciální tlačítko na volbu režimu reprodukce, svítí buď dvě diody na pravé nebo na levé straně. Poslední využití je pro hlasitost. V momentě mačkání tlačítek plus nebo minus, se pomocí diod ukazuje i úroveň hlasitosti.

Poslední tlačítko na pravé straně umožňuje nastavit typ reprodukce. Záleží na vašem vkusu. Je to vlastně přednastavený ekvalizér, který můžete přepínat mezi dvěma nastaveními. Jednou je zvuk zaměřený spíše na čistotu reprodukce bez přidaných basů a podruhé basy vytáhne a hraje hutněji.

DALI Katch recenze

Po straně najdete plastovou záslepku v barvě těla reproduktoru, schovávající USB výstup na nabíjení dalšího zařízení a jack konektor. Pod záslepkou je pak konektor na nabíjení. USB výstup dovoluje nabíjet rychlostí 1A, tedy stejně, jako například nabíjí originální malá nabíječka k iPhonu.

 

Zvuk nemá obdoby

Skutečné zvukové orgie. Jinak to ani popsat nelze. O sílu reprodukce se stará výkon 2 x 25 W RMS. To je srovnatelné s mnohem většími reproduktory. V útrobách za plastovou síťkou je ukryto celkem 6 měničů. Vždy po dvou jsou to středobasové, výškové a pasivní zářiče. Díky nim je zvuk velmi dobře vyvážený a obsáhne naprostou většinu zvuků v nahrávkách.

DALI Katch recenze

Když jsem srovnával zvukové podání s podobně velkým reproduktorem zavedené nejmenované značky (cena kolem 6 500 Kč), byl slyšet poměrně velký rozdíl. Onen nejmenovaný hrál o poznání zastřeněji, jako zabedněný. Nebýt porovnání, tak to ale ani neřeším a řeknu, že hraje výborně. Až zvuk DALI Katch vám dá jasně najevo, že je možné, aby bezdrátový reproduktor hrál lépe. A že tedy hraje sakra skvěle!

Cena reproduktoru je stanovena na bezmála 10 000 Kč. Zdá se to hodně, ale vzhledem ke svému zvukovému výkonu, to není přehnané. Pokud tak chcete pořídit nejlepší bezdrátový reproduktor této velikosti, není nad čím váhat.

 

Klady

  • Zvuk
  • Velká výdrž baterie
  • USB na nabíjení dalších zařízení
  • Neotřelý design

Zápory

  • Cena

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti DALI.

Název: Bezdrátový reproduktor DALI Katch

Cena: 9 990 Kč

Parametry: Bluetooth 4.0 Apt-X, frekvence 49 – 23 000 Hz, USB výstup 1A, zabudovaná baterie 2 600 mAh, RMS výkon 2 x 25 W,

Kompatibilita: veškerá zařízení podporující Bluetooth a profil A2DP

Rozměry: výška: 138 mm; šířka: 268,5 mm, hloubka: 47 mm; hmotnost: 1,1 Kg

Nejlepší bezdrátový reproduktor za cenu nad 7 000 Kč. To je, alespoň podle specializovaného média What Hi-Fi, bezdrátový reproduktor DALI Katch. Jak to asi vypadá, když se do výroby bezdrátových reproduktorů vloží skutečně profesionální výrobce zvukových systémů? To můžete zjistit, když si vyzkoušíte reproduktor DALI Katch. Je první svého druhu, zatím se o nic podobného […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Zvuk
Váha a rozměry
Cena

Skvělý!

Shrnutí : Zvukově dokonalý bezdrátový reproduktor DALI Katch je prvním podobným produktem legendárního dánského výrobce. Pokud hledáte reproduktor s bezvadným zvukem, lepší nenajdete.

User Rating: Be the first one !
93


Kam dál?