Aplikace a HryRecenze

Cizí slova – když nevíš, tak se zeptej


Ať už daná slova vidíte někde použitá nebo je na vás někdo chrlí a vy nevíte, co znamenají, můžete je zkusit vygooglit. Anebo použít aplikaci Cizí slova.

Učený z nebe nespadl a někdy chce být někdo tak chytrý, že používá slova, jejichž význam možná ani on sám nezná. Nejenom, že on nerozumí, co říká, ale nerozumíte mu ani vy. Aplikace Cizí slova vám však rozklíčuje vše, co potřebujete vědět.

19 000 slov

Za aplikací stojí Aleš Horák, titul je tedy český a česky k vám také „promlouvá“. Cizí výraz vám tak přeloží pěkně do češtiny. Slovník obsahuje na 19 000 slov a výrazů, mezi kterými můžete procházet hledáním, kdy stačí napsat počáteční písmeno výrazu, a již se dle něho celý seznam selektuje.

Důležitá věc je, že slovník je offline. Všechna data, která v něm jsou obsažena, jsou uložena v aplikaci. Pro vyhledávání nepotřebujete žádné internetové připojení, přičemž titul ve vašem zařízení zabere pouhých 8 MB.

 

Kamarád by taky rád

Design je přehledný a v titulu se rozhodně neztratíte, není totiž kde. Obsahuje jen dvě záložky – první se všemi obsaženými výrazy a druhou, ve které naleznete vámi označené výrazy jako oblíbené. Výrazy navíc můžete i sdílet, a to zprávou nebo emailem přímo z titulu.

Nesmírně jednoduchá aplikace tak zcela plní svůj účel a místo dlouhého hledání ve vodách internetu vám ihned předloží, co potřebujete vědět. Jediná škoda, že vám výrazy i nepřečte. Tím by ale zase nakynula na velikosti, složitosti, a nejspíš i ceně.

[box type=”success” ]

  • 19 000 slov a výrazů
  • Možnost uložit slovo/výraz jako oblíbený
  • Sdílení slov/výrazů pomocí zprávy nebo emailu

[/box]

[box type=”error” ]

  • Nečte výslovnost

[/box]

icon
Cizí slovaAles HorakBooks25,00 KčStáhnout