Vývojářské centrum Applu bylo více než týden off-line, přístup k portálu Apple odebral poté, co došlo k narušení systému, kdy uživatelé měli přístup ke jménům, mailovým adresám a mailovým adresám registrovaných vývojářů. Apple následně potvrdil, že citlivá osobní data jako informace o kreditních kartách a heslech vývojářů byly zabezpečeny a zašifrovány.
Po více než týdenní pauze vzhled centra pro vývojáře je stále stejný jako před výpadkem a Apple zjevně dodržel svůj slib aktualizovat celý systém včetně updatu serverového softwaru a přepracování všech databází, aby se předešlo dalšímu narušení.
Zatímco většina služeb pro vývojáře je online, Apple ještě stále obnovuje celý portál do původního stavu. Některé služby jako fóra, vývojářská videa a technická podpora jsou stále mimo provoz.
Apple také rozeslal vývojářům následující mail:
Ceníme si vaší trpělivost a pracujeme na tom, aby všechny služby pro vývojáře byly opět dostupné. Certifikáty, Identifikátory & Profily, software ke stažení a další služby jsou nyní funkční. Pokud budete chtít znát dostupnost určitého systému, navštivte naše webové stránky. Pokud vaše předplatné vypršelo nebo vyprší během této doby, bude vám prodlouženo a vaše aplikace zůstane v App Storu. Pokud máte jakékoliv obavy o svůj účet, kontaktujte nás. Děkujeme, že zůstáváte s námi, zatímco se snažíme zprovoznit tyto důležité systémy. Budeme vás i nadále průběžně informovat o našem postupu.
Zdroj: 9to5Mac


Chcete k tomu něco dodat? Napište krátce proč.