Apple Music

Nejstreamovanější písní z 20. století je Bohemian Rhapsody. A to i díky Apple Music


Píseň Bohemian Rhapsody od kapely Queen je nejstreamovanější písní z 20. století napříč službami Apple Music, Spotify a dalších.

Bohemian Rhapsody (Bohémská rapsodie) je skladba britské kapely Queen, jejímž autorem je zpěvák skupiny Freddie Mercury. Nachází se na albu A Night at the Opera. Nahrávání této jediné skladby trvalo tři týdny. To je doba, za kterou se může natočit celé album. Skladba se stala hitem navzdory tomu, že je velmi dlouhá – téměř šest minut je dvojnásobek obvyklé délky singlu v tehdejší době.

Bohemian Rhapsody se stala v Británii písní číslo 1 hned několikrát. Poprvé v roce 1975 po svém uvedení a např. podruhé v roce 1991 po Mercuryho smrti. Dočkala se mnoha coververzí a byla použita v mnoha filmech. Tato skladba však boduje i v roce 2018, kdy její název nese stejnojmenný hudební film, který mapuje její vznik stejně jako tehdejší fungování kapely Queen. Tento snímek se za pouhých pět týdnů promítání v kinech po celém světě stal nejúspěšnějším hudebním filmem historie.

Texty písní z databáze Genius obohatí Apple Music

V roce 2004 byla píseň uvedena do Grammy Hall of Fame a vokální výkon Freddie Mercuryho v ní byl jmenován čtenáři časopisu Rolling Stone jako nejlepší v rockové historii. Nyní se Bohemian Rhapsody stala nejstreamovanější skladbou 20. století. Za ní následují např. Smells Like Teen Spirit od Nirvany, či Sweet Child O’ Mine a November Rain od Guns N’ Roses. Zásluhu na tom má nejen největší streamovací služba Spotify, ale samozřejmě i Apple Music.

Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie