BML S-series S7 – bezdrátový reproduktor se zajímavou cenou a vyváženými funkcemi

Přenosný reproduktor od firmy BML nabízí kvalitní zpracování, přesvědčivý zvuk a příjemnou cenovku těsně pod jedním tisícem korun.

Samotného mě varianta přenosného reproduktoru nikdy příliš neoslovila. Vysoká pořizovací cena nebo nepříliš kvalitní reprodukce v porovnáním domácím kinem nebo sluchátky. To jsou jen některé předsudky, které jsem proti přenosným reproduktorům měl.

Přesto jsem dal podobnému zařízení šanci, a nyní vám předám své poznatky z každodenního používání BML S-series S7. Léto se je přece skoro tady. U koho reproduktor obstojí?

Reproduktor BML


Firma BML

Že společnost BML neznáte? Je to mladá značka spotřební elektroniky, která nabízí moderní produkty za rozumnou cenu. Na internetových stránkách se můžete dočíst hesla jako „dostupná” a „spolehlivá” evropská značka.

Jako první mi naskočila podobnost se značkou JBL, která je také známá výrobou přenosných reproduktorů. Podobnost je však (čistě) náhodná a oba výrobci cílí na odlišnou skupinu zákazníků.

Produkt od JBL prošel naším redakčním testováním v minulé měsíci. Bezdrátový reproduktor Flip 4 svou cenou atakuje 4 tisícovou hranici a opravdu tak cílí na jiné zákazníky. Jak reproduktor uspěl si můžete přečíst v naší recenzi.

Zdroj: http://bml-electronics.com/cs


I levné může vypadat dobře

Nemusíte si kupovat drahé reproduktory, aby vypadaly dobře. BML nabídne příjemně jednoduchý design i kvalitní dílenské zpracování. Boky reproduktoru jsou pogumované, takže nehrozí jeho vyklouznutí ani z mokrých rukou v létě u vody. Celkovou voděodolnost však nečekejte.

Na horní straně se nachází šestice ovládacích tlačítek. Mají mírně prohnutý profil a dobře se mačkají. Jejich zvuk je však z kategorie levně znějících.

Reproduktor BML tak využijete spíše doma nebo na letním pikniku. I proto nabízí například funkci budíku. Jako zvuk budíku si můžete zvolit libovolnou melodii.

Po několika dnech používání jsem se vyděsil, že je panel s tlačítky šeredně poškrábaný (k reproduktoru se nedodává žádný obal na převážení, takže jsem ho s sebou vozil “na volno” v batohu nebo tašce). K mé radosti se však jednalo pouze o ochranou folii, kterou lze kdykoliv odlepit. Oddechl jsem si.

Reproduktor BML

Reproduktor i díky absenci vodě a prachu odolnosti tak využijete spíše doma nebo na letním pikniku. I proto nabízí například funkci budíku. Jako zvuk budíku si můžete zvolit libovolnou melodii.

Jestli se poohlížíte po něčem odolnějším, můžete se podívat na recenzi CEL-TEC Extáze EX-1 . Jedná se o malý bluetooth reproduktor, jehož cenovka je více než přívětivá a poskytne vám množství funkcí. Navíc snese tvrdé zacházení, protože je vodotěsný, prachuvzdorný a nárazuvzdorný. K tomu všemu poskytuje technologii Bluetooth ve verzi 4.1, která je energeticky úsporná, a dosáhne až 25 metrů.

 

Konektivita na různé způsoby

Zadní strana nabízí nálož portů. Celkem čtveřici. Externí zařízení můžete připojit pomocí AUX, Micro SD karty nebo klasického USB. Poslední port slouží k nabíjení reproduktoru ze sítě.

V dnešní bezdrátové době však pravděpodobně nejčastěji použijete propojení reproduktoru přes Bluetooth 3.0. V tomto ohledu trochu zamrzí absence novější verze 4, která má větší dosah a menší spotřebu energie.

Zadní strana nabídne nálož portů. Celkem čtveřici. Externí zařízení můžete připojit pomocí AUX, microSD karty nebo klasického USB. Poslední port slouží k nabíjení reproduktoru.

V případech, kdy jsem pouštěl hudbu z iPhonu mi po přechodu do jiné místnosti (odhadem do deseti metrů) začal zvuk vypadávat. Mezi mnou a reproduktorem byla jediná zeď a signál již nebyl dostatečně silný. Když dosah signálu porovnám se sluchátky Beats Solo 3 (které nabízí Bluetooth 4), tak je BML S7 jasně pozadu. Udávaná 15 metrová vzdálenost bude platit pouze v případě, že mezi vysílačem a přijímačem nebudou žádné překážky.

Reproduktor BML

Funkce rádio ničím nepřekvapí. Nalezené rádiové stanice se automaticky ukládají do paměti reproduktoru. Funkci opět využijete, pokud se s BML pohybujete na jednom místě.

 

Malý LED „displej” i přijímání hovorů

Po rozbalení z krabice jsem deklarovaný LED displej marně hledal. Ve skutečnosti se jedná spíše o několik LED diod, které jsou ukryté v přední mřížce. Ty zobrazují aktuální informace. Přepínáním jednotlivých módů tak budete vždy vědět, kde se zrovna nacházíte (rádio, bluetooth). Ve standby režimu zobrazuje BML S7 aktuální čas. Některé ovládání se nedá nazvat intuitivním. Třeba na nastavení budíku jsem si musel otevřít uživatelský manuál.

Celková výdrž na jedno nabití je okolo šesti hodin. Při průměrné hlasitosti jsem se dostal na hodnotu lehce nad 5 hodin. O vybíjející se baterii však uživatel nemá tušení do doby, než se ozve akustické upozornění. To přichází ve chvíli, kdy vám zbývá asi půl hodina dalšího poslechu.

 

Jak BML hraje?

Od zvukového projevu jsem nečekal zázraky, a byl jsem mile překvapen. Odpovídá cenovce 1 tisíc korun. BML S7 se nemá za co stydět. Reproduktor bez větších problému ozvučí celou středně velkou místnost a přináší vyvážený zvuk. Problémem není ani basový podkres. Pozitivní dojem ze zvukové stránky dokládají i ohlasy z mého okolí. “To hraje pěkně, kolik to stojí?”, “Jen 900?. Super!”.

Reproduktor BML

 

Na takové to domácí poslouchání

Parketa, kde bude bezdrátový reproduktor BML excelovat je u vás doma, na chalupě nebo na pikniku v parku. Za příjemné peníze získáte solidně zpracovaný výrobek, který vydrží takřka 6 hodin přehrávání hudby bez nutnosti vyhledávat elektrickou zásuvku. Mezi zajímavé funkce patří třeba LED displej, buzení vaší oblíbenou melodií nebo přijímání hovorů z telefonu. Chybějící odolnost proti nárazům, vodě nebo prachu dává reproduktoru jasné pole působnosti. Ještě jsem nezmínil hmotnost. Ta se zastavila na hodnotě 630 gramů.

 

Klady

  • Kvalitní reprodukce
  • Množství užitečných funkcí a cena

Zápory

  • Nenabízí voděodolnost
  • Vyšší váha

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti BML.

Název: BML S-series S7

Cena: 950 Kč

Parametry: Bezdrátová technologie Bluetooth 3.0, celkový výkon RMS [W]: 10, Maximální vzdálenost spárování až 15 metrů, možnosti přehrávání : Bluetooth, audio kabel, Micro SD karta, USB, Digitální FM rádio, automatické nalezení dostupných stanic, displej LED

Kompatibilita: Zařízení s podporou Bluetooth 3.0, Micro SD karta, USB flash disk, připojení externího zařízení přes audio kabel.

Rozměry: hmotnost: 630 g

Přenosný reproduktor od firmy BML nabízí kvalitní zpracování, přesvědčivý zvuk a příjemnou cenovku těsně pod jedním tisícem korun. Samotného mě varianta přenosného reproduktoru nikdy příliš neoslovila. Vysoká pořizovací cena nebo nepříliš kvalitní reprodukce v porovnáním domácím kinem nebo sluchátky. To jsou jen některé předsudky, které jsem proti přenosným reproduktorům měl. Přesto jsem dal podobnému zařízení […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Zvuk
Váha a rozměry
Cena

Vynikající

Shrnutí : Kvalitně zpracovaný reproduktor s příjemnou cenovkou pod jedním tisícem korun. V dané cenové relaci nabízí příjemný a vyvážený zvuk a širokou konektivitu. Jak drátovou, tak bezdrátovou.

User Rating: Be the first one !
75


Kam dál?