PříslušenstvíRecenze

Bluetooth reproduktory Cel-Tec Stereo Master jsou vhodné domů, do kanceláře i na cesty


Nové Bluetooth reproduktory značky Cel-Tec Stereo Master jsou v mnohém unikátní. Jsou malé, stylové, kvalitní a nabízejí něco, co žádný jiný Bluetooth reproduktor. Můžete je totiž od sebe i oddělit.

Reproduktory Cel-Tec lze totiž provozovat propojené pomocí silného magnetu jako jeden kus, lze je ale také rozpojit. Oba pak přehrávají hudbu ze stejného zdroje a vy tím získáte perfektní stereo zážitek. Každý však můžete provozovat i nezávisle na sobě. To samozřejmě v true wireless, čili plně bezdrátovém provedení.

Cel-Tec Stereo Master

Jednovaječná dvojčata

Že máte co dočinění s opravdu stylovým produktem zjistíte už z jeho příkladného balení. Uvnitř se pak nachází reproduktory usazené v silikonovém pouzdře, odolná karabina k uchycení například na batoh (ale nepoužitelná pro horolezectví samozřejmě), dvojí mikroUSB nabíjecí kabel a nějaký ten manuál v češtině.

Námi testované reproduktory byly v transparentním provedení, proto se jedná o opravdu stylovou záležitost a to díky jejich nevšednímu vzhledu. K dispozici je ale i jejich černá varianta. Průhledný plast je lesklý a rozhodně vypadá i odolně, jestli však bude časem žloutnout a degradovat nešetrným zacházením, ale dopředu říci nelze.

Cel-Tec Stereo Master

Reproduktory Cel-Tec Stereo Master se však nemusíte bát vzít ani do terénu. Samotné reproduktory mají krytí IPX5. Jsou tedy voděodolné a prachuvzdorné, takže jim nevadí ani déšť, ani prašné cesty. Pokud je vložíte do odolného silikonového obalu, bez problémů zvládnou i nějaký ten drobný pád z až 1,5 metrové výšky – jak uvádí výrobce.

Unikátní vlastností reproduktorů je to, že je od sebe můžete rozdělit. Oba tedy vypadají naprosto totožně. Spojeny jsou silným magnetem, který využijete ale spíše jen, když je budete vkládat do silikonového pouzdra pro přenášení. Kdekoli v interiéru je totiž od sebe spíše oddělíte a budete je používat zvlášť, i když jako jediné zařízení. Díky oddělenému provedení budete mít vždy jistotu perfektního úhlu pro ten správný stereo zážitek.

Cel-Tec Stereo Master

 

Tři drobné pihy na kráse

Škoda použití pryžové záslepky skrývající konektory pro nabíjení reproduktorů a AUX vstup. Zaprvé není příliš vzhledná a za druhé chytá hodně nečistot. To ne pokud vám budou reproduktory stát na stole, ale pokud budete reproduktory často přenášet. To se ostatně týká i samotného silikonového pouzdra. I  na něm je vidět každé ulpěné smítko prachu.

Stylové pojetí reproduktorů Cel-Tec Stereo Master má ještě jeden neduh. Ani na jednom z reproduktorů nejsou obsažena žádná tlačítka ovládání přehrávání. Najdete zde jen jediné, kterým zařízení zapnete či vypnete. Během přehrávání jej můžete jeho stiskem pozastavit či opětovně spustit. Nic víc. Díky obsaženému mikrofonu však s nimi lze i telefonovat. O jejich chodu vás informuje přítomná dioda. O stavu zapnutí a spárování vás pak informuje ženský hlas. A to v každém reproduktoru zvlášť.


Společnost Cel-Tec je výhradním distributorem celé řady předních výrobců, zejména kamer. Jde o kamery, které lze jednoduše připevnit na přilbu, tedy o sportovní kamery pro cyklisty, in-line bruslaře, lyžaře nebo běžce, ale nabízí také kamery do auta, jejichž poptávka stále stoupá.

V jejich internetovém obchodě naleznete i další zboží z oblasti mobilní spotřební elektroniky značky Cel-Tec. Mezi atraktivní patří třeba Bluetooth sluchátka pro kvalitní poslech nebo telefonování, nebo i svítilny se zoomem a vysokým výkonem. Nabídku doplňuje i výběr sad aku nářadí pro profesionály i domácí kutily. Samozřejmě nechybí ani široký výběr příslušenství, počínaje brašnami a batohy až po aku baterie nebo nabíječky.


 

Skutečné stereo

O perfektní hudební zážitek se starají 20mm reproduktory. Každý z reproduktorů disponuje hudebním výkonem 5 W, což je vzhledem k jejich velikosti opravdu úctihodné. Poskytují hluboké basy, plné středy a čisté výšky, čímž si užijte oblíbenou muziku ve skutečném stereo zážitku kdekoliv zrovna budete. O vyplnění celého prostoru zvukem se navíc stará technologie 360° FullRoom, která jej vysílá do všech směrů.

Audiofily pravděpodobně nenadchnou, to ale také není jejich cílovka. Naprosto ideálně hrají v menší místnosti, jako je například kancelář. Tak je alespoň používám já. Mám je spárované se svým MacBookem a dělají mi tak společnost po celý pracovní den. Nutno podotknout, že společnost nesmírně milou a vítanou.

Poskytují hluboké basy, plné středy a čisté výšky, čímž si užijte oblíbenou muziku ve skutečném stereo zážitku kdekoliv zrovna budete.

Reproduktory mají obsažený Bluetooth ve verzi 4.2. Tato technologie standardně nabízí dosah až 10 metrů, zajišťuje ale také vysokou kvalitu přenosu signálu a samozřejmě úsporný provoz. Kompatibilita s nižšími verzemi Bluetooth je samozřejmá. Bez problémů je tak možné reproduktory spojit s televizí, starším iPhonem, iPadem, iPodem i počítačem. Důležitá je jen podpora některého z HFP/A2DP/AVRCP profilů.

Pokud to ale situace vyžaduje, jsou reproduktory vybaveny AUX vstupem. Bez jediných problémů tak můžete přehrávat hudbu ze starého mp3 přehrávače, stejně jako moderního chytrého telefonu. AUX kabel však v balení nenajdete a musíte použít vlastní.

 

Opravdový držák

Bluetooth reproduktory Cel-Tec Stereo Master disponují takzvaným „true wirelles“ provedením. Pro svůj chod tak nepotřebují jediný kabel. Tedy vlastně ano, to ale jen někdy. Minimálně ten pro jejich občasné nabíjení potřebovat přece jen budete.

Cel-Tec Stereo Master

Každý reproduktor je vybaven nabíjecí baterií o kapacitě 1 000 mAh, která poskytne dostatek energie až na 10 hodin poslechu hudby, pokud ji provozujete při střední hlasitosti. Na osm hodin dosáhnete, i pokud si trochu dopřejete a hudbu řádně osolíte. Díky v balení obsaženému dvojitému kabelu je možné nabíjet oba reproduktory současně a to z vašeho vlastního adaptéru nebo z USB v počítači.

Cel-Tec Stereo Master

 

Třikrát ano

Chcete stylový bezdrátový reproduktor, který vás překvapí kvalitou své reprodukce? Chcete neokoukané příslušenství k vašemu mobilnímu telefonu, tabletu nebo počítači, které bude budit obdiv? A chcete, aby vám neudělal vítr v peněžence? Cel-Tec Stereo Master si za 1 900 Kč jednoduše oblíbíte. Stejně jako autor této recenze, který je rád za poskytnutí příležitosti je testovat. Už je nedá z ruky. Stačí vám to jako doporučení?

[box type=”success” ]

  • Opravdové stereo tak, jak ho potřebujete
  • Četné možnosti použití
  • Stylové transparentní provedení
  • Odolnost s krytím IPX5 (v silikonovém krytu)

[/box]

[box type=”error” ]

  • Nevzhledná krytka nabíjecího a AUX konektoru
  • Žádná tlačítka ovládání hlasitosti.

[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Cel-Tec.

Název: Bluetooth reproduktory CEL-TEC Stereo Master Transparent

Cena: 1 900 Kč

Parametry: Vysoký výkon 2× 5 W – hluboké basy, plné středy, čisté výšky; voděodolné, prachuvzdorné a nárazuvzdorné (v silikonovém obalu) provedení; nabíjecí baterie pro až 10 hodin provozu na střední hlasitost; nabíjecí čas 2 až 3 hodiny; pohotovostní režim 2 týdny; Bluetooth verze 4.2 (dosah 10 metrů); podporované profily HFP/A2DP/AVRCP; AUX vstup; mikrofon – použití jako hansfree; frekvenční rozsah: 20 Hz až 20 000 Hz; odstup signál/šum: 80 dB; baterie: 2× 3.7 V, 1 000 mAh

Kompatibilita: Se všemi zařízeními (mobilní telefony, tablety, počítače, handheldy) podporující profily HFP/A2DP/AVRCP, nebo umožňující propojení skrze AUX kabel

Rozměry: Rozměry jednoho reproduktoru: výška: 89 mm, šířka: 64 mm, hloubka: 67 mm; rozměry spojených reproduktorů: výška: 178 mm, šířka: 64 mm, hloubka: 67 mm; hmotnost: 250 g