Beoplay H8i hrají jako z partesu, lepší sluchátka budete hledat těžko

Bang & Olufsen se se svými Beoplay H8i zase překonal. Extrémně pohodlná bezdrátová sluchátka s možností potlačení okolního hluku, Transparency módem, výdrží 30 hodin a proximity senzorem budete chtít na první pohled. Na první poslech se pak zamilujete.

Oslavné chorály na bezdrátová zařízení nepěji, nikdy, vždy se najde nějaká chybička nebo zvuk nestojí za moc. Beoplay H8i mě ale naprosto přesvědčila, že jde vyrobit bezvadný produkt s užitečnými funkcemi, který vám bude dělat jenom radost.

Beoplay H8i

Momentálně v době psaní recenze mám u pracovního stolu 3 další bezdrátová sluchátka různých výrobců a pak tyto H8i. Pokud bych je dal vedle sebe a řekl nezávislým pozorovatelům, která by si vybrali hned na první dobrou, určitě se většina přikloní právě k nim. Designově, jak už to ale u Beoplay bývá, není absolutně co vytknout. A počkejte na ten zvuk!

 

Kabel, kabel, redukce, pytlík a sluchátka

Sluchátka se ukrývají v obvyklé krabici, která se sestává ze dvou částí. Víko musíte vysunout a dostat se dovnitř. Chtělo by se říci, že je to taková Apple klasika, protože stejně otevíráte krabice k iPhonům, iPadům nebo Macům. Na vrchu uvidíte samotná sluchátka a pod nimi příslušenství. Toho je tak akorát a dostanete nabíjecí USB-C kabel, propojovací Jack, redukci do letadla, praktický a velmi jemný pytlík na přenášení sluchátek a potom pár tradičních brožurek s pokyny.

Jsem rád, že výrobce přemýšlí dopředu a už u svých produktů prosazuje USB-C standard. Jestli máte novější MacBooky, můžete tak Beoplay H8i nabíjet přímo z nich. Propojovací jack kabel se pak hodí, když potřebujete propojit sluchátka s něčím, co nezvládá Bluetooth. Já jej používám na zapojení do externího mikrofonu, který mám připojený k MacBooku a slouží mi tak pro odposlech.

Látkový šedý pytlík je dvouvrstvý a velmi jemný. Na vrchu se stahuje pružnou šňůrkou zakončenou stylovou kovovou sponou, připomínající velikostí i tvarem prášek Paralenu. Do pytlíku se sluchátka vejdou i s maximálně vysunutými náušníky. Složit se nedají, ale nijak mi toto při testování nevadilo.

 

Přepínejte režimy na sluchátkách

Na obou sluchátkách je poměrně hodně tlačítek a různých konektorů. Chvilku trvá, než se začnete ve všem orientovat. Trochu mě mrzí, že Bang & Olufsen upustil od skvělého dotykového ovládání. Nebylo pro každého, ale u modelu H9, o kterém jsem psal v naší recenzi, jsem si ho dost oblíbil. Nyní si přepínání skladeb a regulaci zvuku volíte pomocí tlačítek na pravém náušníku. Kromě zastavování a přeskakování hudby slouží středové tlačítko pro vyvolání párovacího režimu, stačí jej podržet na 5 sekund.

Levá strana pak skýtá USB-C vstup na nabíjení a jack. Důležitější je ale zapínací tlačítko, které musíte držet po dobu dvou sekund. Jeho posunutí na jednu stranu pak zapne Transparency mód a na druhou potlačí okolní zvuk. Oba tyto módy jsou opravdu výborné. U H9 jsem měl v případě potlačení zvuku pocit určitého uvěznění do jeskyně, ale zde je pocit příjemnější. Na začátku jsem ani nepoznal, jestli je režim zapnutý. Až ve chvíli, kdy kolem vás projede auto, nebo začne někdo mluvit, zjistíte, že sluchátka nějak více tlumí.

Naproti tomu Transparency mód, jak režim výrobce nazývá, dokáže pustit do sluchátek všechen okolní ruch. Po jeho aktivaci přestane hrát hudba a slyšíte tak, jako byste slyšeli bez sluchátek. Je to praktické, protože sluchátka nemusíte sundavat z hlavy.

 

Kůže, kam se podíváš

Na první pohled sluchátka zaujmou hlavně díky použitým materiálům. Náušníky jsou obdařeny jemnou kůží, která vám po nasazení doslova hladí uši. Vzhledem ke své minimální hmotnosti, váží 215 gramů, vás nebudou tlačit ani po několika hodinách nepřetržitého poslechu.

Kůže je využita i na horní straně hlavového mostu. Prošívání spojuje obě části a poskytuje i potřebnou flexibilitu při ohýbání. Velké hlavy si zkrátka také přijdou na své a nemusí se bát, že by se sluchátka poškodila.

Vnější strany obou monitorů dostaly hliníkové pláty, které září odlesky do prostoru. Není tak možné, aby si vás kolemjdoucí nevšimli. Budete středem pozornosti. Vysouvací mechanizmus obou sluchátek pak dává možnost se uplatnit i u objemnějších hlav. Tady bych se přimlouval za delší trajektorii, protože pro moji potřebu jsem musel sluchátka skoro úplně vysunout. Mám větší hlavu a vám o tom, ale zase tak moc velká není.

 

Chytrá funkce a pohledná aplikace

Jestli něco opravdu oceňuji a předchozí generace to neměla, je to proximity senzor. Tedy stejná technologie, která zhasne displej vašeho iPhonu, když přijímáte telefon a dáváte si ho k uchu. Tady se stará o automatické pozastavení přehrávané skladby, v případě sundání sluchátek. Jakmile si je opět dáte na hlavu, hudba se spustí. Jen si dávejte pozor, abyste sluchátka nepoložili náušníky dolů. Několikrát se mi stalo, že se hudba spustila. Senzor nelze vypnout a je nutné s tím počítat.

Beoplay H8i

V App Store je k dispozici bezplatná aplikace Beoplay a kopíruje designově stejnojmenné produkty. Nemůžu o ní říct špatné slovo, je jednoduchá, funguje spolehlivě a můžete si na ní nastavit zvukový přednes pomocí speciálního ekvalizéru. V něm nenastavujete všelijaká táhla různých frekvencí, ale jen posouváte bílé kolečko do jedné ze čtyř zón. Nastavit tak lze intuitivně právě taková charakteristika zvuku, jaké dáváte přednost.

 

Kromě telefonu lze aplikaci nainstalovat i na Apple Watch. Bez nutnosti použití telefonu tak můžete vidět, kolik ještě zbývá sluchátkům energie nebo si přepnout podání zvuku na jednu z vašich předvoleb.

Sluchátka vydrží na jedno nabití až 30 hodin poslechu hudby. V případě, že máte zapnutý Bluetooth i okolní potlačení zvuku. Když ale potlačení vypnete, dostanete se až na 45 hodin!

V útrobách zařízení se ukrývá poměrně velká baterie o kapacitě 1 110 mAh, takže zabere nějakou chvíli, než ji z nuly plně nabijete. Vyhraďte si tak na tento úkon něco málo přes 3 hodiny. Zato ale dostanete minimálně 30 hodin bezdrátového poslechu se zapnutým potlačením okolního zvuku. Když potlačení vypnete, zvládnete i kolem 45 hodin.


Něco málo o značce

Bang & Olufsen je špičková dánská společnost spotřební elektroniky, která navrhuje a vyrábí zvukové produkty, televizory a telefony. Byla založena v roce 1925 Peterem Bangem a Svendem Olufsenem. V roce 2004 společnost otevřela v České republice továrnu, kde zaměstnává přibližně 250 zaměstnanců, kteří vyrábějí převážně zvukové výrobky.

Zdroj: Wikipedia.org


Beoplay H8i jsou zvukově fenomenální

Předchozí generace se mírně lišila a kromě dotykového ovládání a proximity senzoru, je i rozdíl v podání zvuku. Pokud bych měl srovnávat s Beoplay H9, které jsem měl několik týdnů, není to úplné nebe a dudy, ale rozdíl je dost velký. Výrobce sám přiznává, že zapracoval i na zvukových měničích a výsledek se dostavil v perfektním a vyváženém projevu. Tak nadšený jsem byl snad jen z mých drátových Etymotic HF3 a to už je opravdu těžký kalibr.

Beoplay H8i

Oproti ale značce Etymotic, která jako první vůbec vymyslela in-ear platformu, se zde bavíme o úplně jiném typu produktu. Beoplay H8i vsází na přidané basy, což HF3 naprosto ignorovala a museli jste si na jejich přednes zvykat týdny. Tady si na nic nezvykáte. Na první nasazení a zapnutí se budete cítit jako ve světě, kde je vše, jak má být. Neuvěřitelná čistota reprodukce nejde s žádným konkurenčním produktem srovnat. Opravdu ne.

Za svoji cenu dostanete, podle mě, naprosto adekvátní sluchátka. Možná by mohla být ještě dražší. Výdrž baterie je ohromná, použité materiály na té nejvyšší úrovni, pokročilé funkce prostě fungují a přinášejí něco navíc a zvuk je nejlepší ve své třídě. Co víc chtít?

 

 

Klady

  • Zvukový projev
  • Použité materiály
  • Proximity senzor
  • Potlačení okolního zvuku

Zápory

  • Nic

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Bang & Olufsen.

Název: Bezdrátová sluchátka Beoplay H8i

Cena: 10 490 Kč

Parametry: frekvenční rozsah: 20 Hz to 22,000 Hz; 40mm měniče; Bluetooth 4.2 s podporou aptX; výdrž baterie: 30 hodin (Bluetooth + ANC), 45 hodin (pouze Bluetooth), 42 hodin (pouze ANC); doba plného nabití: 3,5 hodiny; aktivní potlačení okolního zvuku; proximity senzor

Kompatibilita: všechny zařízení s podporou Bluetooth a zvukovým profilem A2DP

Rozměry: výška: 180 mm; šířka: 186 mm, hloubka: 51 mm; hmotnost: 215 g

Bang & Olufsen se se svými Beoplay H8i zase překonal. Extrémně pohodlná bezdrátová sluchátka s možností potlačení okolního hluku, Transparency módem, výdrží 30 hodin a proximity senzorem budete chtít na první pohled. Na první poslech se pak zamilujete. Oslavné chorály na bezdrátová zařízení nepěji, nikdy, vždy se najde nějaká chybička nebo zvuk nestojí za moc. […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Zvuk
Váha a rozměry
Cena

Výborný!

Shrnutí : Nejlepší bezdrátová sluchátka přes uši ve své třídě. Od použitých materiálů, přes chytré funkce, až po a to především, zvukový projev.

User Rating: Be the first one !
96


Kam dál?