Benks Magic Mint – pouzdro pro iPad (recenze)

Tentokrát jsme v redakci testovali ochranné pouzdro pro iPad 2 a The New iPad (iPad 3 a 4), které nese modelové označení Magic Mint.

Krabička a obsah balení

Pouzdro je zabaleno v elegantní průhledné krabičce, která je podobná té u Benks Magic Haw Flakes pro iPhone 5/5s. Zepředu je akorát nápis, který udává, že se jedná o pouzdro ze série pro iPady. Zezadu je opět plno čínských znaků, které jsou doplněny o popisky s legrační lámanou angličtinou. Z piktogramů se můžete dočíst, že je pouzdro nárazuvzdorné a lehké jako pírko.

Když krabičku otevřete, naleznete v ní pouze pouzdro, nic víc. Co jiného by také člověk čekal. Uvnitř pouzdra je akorát vložen kus umělé výplně, aby balení nevypadalo „rozplácle“, ale hezky plné.

Vzhled

Firma Benks dělá opravdu líbivé věci, Magic Mint je jednou z nich. Pouzdro voní novotou a na první pohled se mi zalíbilo. Je velice příjemné na dotek a barva je taky super. Mám rád syté a moderní barvy. Pouzdro je sice v moderním stylu, ale design je takový minimalistický a nikde nic neruší.

Na přední straně se nachází jen gumový proužek s logem Benks a rýha pro zalomení při skládání do stojánku. Na zadní straně je výřez pro fotoaparát a zarážka, která slouží pro uchycení přední strany krytu ve složené stojánkové poloze.

Celý vnitřek je potažen šedivým semišovým materiálem, který je jemný na dotek. Většina pouzder sice vypadá hezky navenek, ale vevnitř tomu je už jinak. To u Magic Mint neplatí, to je hezké ze všech úhlů.

Funkční prvky a praktičnost

Toto pouzdro splňuje všechna bezpečnostní kritéria, která bych si u takového výrobku představoval. Materiál, z kterého je vyrobena vnější část, je umělá látka. Když po ní přejedete rukou, tak vydává šustivý zvuk a přirovnal bych to k „šusťáku“. Velkou výhodu tady vidím v tom, když látku ušpiníte (a to ušpiníte), jednoduše ji vlhkým hadříkem otřete nebo vydrhnete, a zbavíte se tak skvrn a nečistot. Jak už jsem psal výše, vnitřní potah je semišový, tudíž ochrání váš tablet před nechtěným poškrábáním.

Největším plusem u Magic Mint je způsob uchycení iPadu uvnitř pouzdra. Jsou zde čtyři gumové úchyty, do kterých talbet jednoduše zasadíte a ty pak ochrání zařízení proti nárazům, hlavně rohy. Nebál bych se iPad upustit, protože tyto gumové úchyty náraz pohltí.

Na levé vnitřní straně naleznete kapsu, do které můžete zastrčit nějaké dokumenty či papíry a elastický popruh. Přiznám se, ale nezjistil jsem, k čemu slouží. Výřez pro fotoaparát je na správném místě a nezpůsobuje žádné problémy při pořizování fotografií či videa. Zarážka pro skládání stojánku je velmi praktická, protože pouzdro drží stabilně. Stojánek můžete mít jak na výšku, tak také v méně vertikální poloze pro psaní na klávesnici.

Jedním malým mínusem je zavírání pouzdra. Magic Mint sice disponuje funkcí automatického uspávání a probouzení iPadu pomocí magnetů, ale magnety ho už neudrží uzavřené kvůli vyšší váze. K tomu slouží dvě gumičky v rozích, které musíte vždy přetáhnout přes zadní část, pokud chcete mít tablet pevně uzavřený. Samozřejmě je poté musíte zase sundat, abyste zařízení probudili.

Přístup k tlačítkům není úplně nejpohodlnější, ale s tím se u takového pouzdra musí počítat. Chce to jen trošku cviku a nebude to žádný problém.

Za zapůjčení děkujeme eshopu www.ishock.cz a tento obal si můžete zakoupit u nich zde.

Klady

  Plusy
 • líbivý design
 • omyvatelný materiál
 • gumové úchyty pohlcující nárazy
 • stabilní stojánek
 • semišový vnitřek
 • kapsa na dokumenty a papíry

Zápory

  Mínusy
 • zavírání krytu pomocí gumiček
 • horší dostupnost ovládacích tlačítek

Název: Benks Magic Mint

Cena: 869,- Kč

Rozměry: 25,2 × 20 × 2,2 cm

Hmotnost: 300 g

Tentokrát jsme v redakci testovali ochranné pouzdro pro iPad 2 a The New iPad (iPad 3 a 4), které nese modelové označení Magic Mint. Krabička a obsah balení Pouzdro je zabaleno v elegantní průhledné krabičce, která je podobná té u Benks Magic Haw Flakes pro iPhone 5/5s. Zepředu je akorát nápis, který udává, že se […]

Hodnocení

Vzhled
Funkčnost
Rozměry a váha
Cena

Skvělé!

Shrnutí : Z pouzdra Benks Magic Mint jsem opravdu nadšen. Je to krásný obal pro iPad a zároveň plní všechny bezpečnostní funkce, které požaduji. Pokud hledáte nějaký barevný a modrení kryt pro váš jablečný tablet a nevadí vám trošku větší rozměry a váha, Magic Mint je to pravé. Ochrání před pádem a na cesty je jak dělaný. Za cenu 869 Kč je to skvělý výrobek. Vyrábí se ve třech barevných variantách – zelená, růžová a vícebarevná.

User Rating: Be the first one !
78


Kam dál?