PříslušenstvíRecenze

Chytrý přívěšek Beenode od českých autorů najde nejen peněženku, ale třeba i psa


Pokud patříte k lidem, kteří spoustu věcí zapomínají, máme pro vás recenzi chytrého příslušenství pro váš telefon. Beenode stačí propojit přes Bluetooth.

Chytrý přívěšek Beenode je od českých autorů. V čem je ale Beenode speciální? Dokáže najít téměř vše, na co jen dokážete přívěšek přivěsit či nalepit. Můžeme zmínit například peněženku, kabelku a další osobní věci. Zajímavější je ale to, že Beenode dokáže najít i vašeho zatoulaného psa či odcizené auto. A jak to všechno funguje?

 

Obsah balení

Beenode dorazilo v malé krabičce, ve kterém je jak samotný přívěšek s baterií, tak také jedna náhradní baterie, návod a šňůrka s „trsátkem“ pro otevření zadního krytu příslušenství. Praktická také bude oboustranná samolepka, pomocí které můžete přívěšek nalepit prakticky kamkoli.

 

První spuštění

Pro úspěšné fungování chytrého přívěšku si musíte nejdříve do chytrého telefonu stáhnout patřičnou aplikaci z App Store či Google Play. Po spuštění aplikace vás párováním provede průvodce. Prakticky jen stačí na přívěšku stisknout tlačítko a vše se samo spáruje. Poté jen stačí klíčenku pojmenovat (například peněženka, motorka, kufr atd.). A to je vše. Nic více se nenastavuje.

 

 

Beenode v praxi

Klíčenka samozřejmě umí najít – od svého názvu – klíče a jiné drobné předměty, od kterých byste měli být vzdáleni teoreticky několik metrů. Princip tohoto hledání funguje na bázi Bluetooth a dotyčnou věc lze z aplikace prozvonit či ukázat poslední načtenou lokalitu.

 

Co je ale zajímavé a Beenode má díky tomuto „triku“ náskok před konkurencí, je komunita. Díky této komunitě, která dle autorů čítá 5 000 uživatelů, můžete nalézt i předměty, které nemáte v dosahu Bluetooth. V praxi to znamená, že pokud vám někdo dotyčnou věc, u které máte přívěšek Beenode ukradne (nebo ji ztratíte), můžete vše nahlásit již zmíněné komunitě.

Po nahlášení budou všichni uživatelé Beenode po celém světě aktivně (a hlavně anonymně) hledat onu ztracenou věc. Jakmile věc někdo z komunity najde, respektive bude v dosahu Blueetooth signálu, aplikace automaticky a anonymně nahlásí lokalitu odcizené či ztracené věci majiteli. Majitel by měl poté dostat notifikaci v telefonu, že někdo našel zmíněnou odcizenou věc. To je velice zajímavé řešení a dle informací na stránkách Beenode.cz již pár lidí našlo například zatoulaného psa či odcizené kolo.

 

Beenode si upravíte podle svého vkusu

Beenode přívěšek je tedy velice užitečné příslušenství pro uživatele, kteří jsou zapomětliví, nebo se jen zkrátka bojí o určité věci. Konkurence podobné hledání na bázi komunity nenabízí a Beenode tak vystupuje z řady. Teoreticky by mělo platit – čím více uživatelů, tím větší pravděpodobnost opětovného nalezení.

Klíčenku si lze zakoupit v mnoha barevných variantách, popřípadě se dají koupit samolepky. Personalizace je tedy dost a každý si najde to své. Osobně mám můj testovací přívěšek na motorce, tak uvidíme postupem času, zda klíčenku vůbec někdy využiji. Upřímně doufám, že ne.

 

icon
BeenodeBeenode s.r.o.LifestyleZdarmaStáhnout

[box type=”success” ]

  • Užitečné funkce
  • Vlastní design
  • Početná komunita

[/box]

[box type=”error” ]

  • Cena

[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Beenode.

Název: Beenode hledač věcí

Cena: 690 Kč za kus

Parametry: Bluetooth 4.0, LED dioda, zvukový alarm, tlačítko na zařízení, možnost výměny baterie

Kompatibilita: iPhone, iPad, iPod, zařízení se systémem Android

Rozměry: 36 x 36 x 5.8 mm

Váha: 10 gramů