Aplikace a Hry

Avast spouští bezpečnostní aplikaci Avast Mobile Security pro iPhony


Nová aplikace pro iOS zašifruje fotografie, upozorní na únik hesel a rozezná nebezpečné Wi-Fi sítě. Avast, globální lídr v oblasti digitálního zabezpečení, spouští novou aplikaci Avast Mobile Security.

Aplikace Avast Mobile Security poskytuje veškerou ochranu, kterou uživatelé iPhone a iPad potřebují, včetně ochrany identity, bezpečného a soukromého prohlížení webů, připojování se k zabezpečeným Wi-Fi sítím a ochrany osobních údajů a dat, jako jsou například fotografie.

„Panuje přesvědčení, že uživatelé iPhonů a iPadů jsou imunní vůči bezpečnostním rizikům, ale ve skutečnosti tomu tak není. Každé mobilní zařízení je ohroženo, bez ohledu na to, na jakém operačním systému běží, ať už síťovým útokem, nechtěným sledováním  nebo narušením soukromí,“ popisuje hlavní produktový manažer v mobilní divizi Avastu Gagan Singh a dodává: „Mobilní telefony používáme denně pro vyřizování osobních i pracovních věcí, a proto je víc než dřív důležité, aby byly bezpečné a chránily naše soukromí, bez ohledu na operační systém. Naše nová bezpečnostní aplikace přináší funkce, které komplexně pokryjí všechny bezpečnostní potřeby uživatelů.“

Bezplatná verze Avast Mobile Security poskytuje uživatelům:

  • Ochrana identity: upozorní uživatele, pokud byly odcizeny jejich přihlašovací údaje, jako například heslo k e-mailovému účtu, ale i například hesla k jejich oblíbeným službám, které tento e-mail využívají pro přihlášení. V bezplatné verzi mohou uživatelé používat tuto funkci pro jeden účet, v prémiové je možné přidávat neomezený počet e-mailových účtů. Tato funkce kontroluje největší úložiště kradených přihlašovacích údajů na temném webu, což znamená více než 9 milionů online účtů z tisíců napadených webových stránek. Ve srovnání s konkurencí, která pokrývá jen několik stovek zdrojů, jde o největší databázi svého druhu, která se s každým novým narušením dat aktualizuje.
  • Wi-Fi test bezplatná funkce, která více způsoby ověří, zda je Wi-Fi síť bezpečná, a upozorní uživatele na případné zranitelnosti. Dokáže identifikovat problémy, jako například hacknutý DNS server, který přesměrovává internetovou komunikaci uživatele na falešné stránky. Umí také zjistit, zda je Wi-Fi plně zabezpečená nebo zda má síť či router slabé, a tedy snadno prolomitelné heslo.
  • Foto trezor: zašifruje fotografie do virtuálního trezoru, v bezplatné verzi 40 snímků a v prémiové verzi neomezené množství. Přístup do úložiště je chráněn prostřednictvím PIN kódu, FaceID nebo TouchID.

 

V prémiové verzi Avast Mobile Security je k dispozici navíc:

  • Bezpečné prohlížení: virtuální privátní sítě (VPN) ochrání soukromí, takže nikdo nemůže sledovat, co iPhone nebo jeho majitelé dělají na internetu. VPN automaticky vybere nejrychlejší server, který je nejblíže, aby si mohl uživatel prohlížet internet pohodlně.

 

Aplikace Avast Mobile Security for iOS je k dispozici ke stažení v Apple App Store za 129 Kč/měsíc nebo 539 Kč/rok. Je k dispozici v češtině, angličtině, portugalštině, francouzštině, španělštině, ruštině, němčině, italštině, holandštině a japonštině.

icon
Avast Security & Photo VaultAVAST Software a.s.UtilitiesZdarmaStáhnout


O Avastu

Avast (LSE: AVST) je globální lídr v oblasti digitálního zabezpečení. Svým více než 400 milionům uživatelům po celém světě nabízí produkty pod značkami Avast a AVG, které je chrání před hrozbami na internetu a přibývajícími hrozbami v prostředí internetu věcí (IoT). Naše síť detekce hrozeb je jednou z nejpokročilejších na světě a díky technologiím strojového učení a umělé inteligence dokáže okamžitě zjišťovat a zastavovat útočící hrozby. Bezpečnostní produkty Avastu pro mobilní zařízení, počítače s Windows a Macy se umístily na předních místech různých žebříčků a získaly certifikace od institucí jako VB100, AV-Comparatives, AV-Test, OPSWAT, ICSA Labs, West Coast Labs a dalších. Navštivte www.avast.com