Audio Defence : Zombie Arena – nemrtví útočí

Představujeme vám hru Audio Defence, která je plná napětí, soubojů a neočekávaných zvratů. Ozbrojte se, vstupte do arény a utkejte se s nemrtvými protivníky. Pokud zvítězíte, čeká vás sláva a bohatství, v opačném případě smrt.

logo

O co jde?

Vše začalo velmi náročným experimentem, který stál hromadu peněz a velké množství času. Šílený vědec se rozhodl, že navrátí život mrtvým, a po nějaké době se mu to opravdu podařilo. Pro své pobavení posílá nemrtvé bojovníky do arény, kde bojují na život a na smrt. Neznají slitování a každého, kdo se jim postaví, zabijí bez milosti. Jejich protivníci jsou živí lidé, kteří se nechali zlákat vidinou velkého bohatství. To vědec slibuje každému, kdo přežije. Odvážným bojovníkem v jeho aréně může být úplně každý, klidně i vy. Stačí vlastnit určitou finanční částku pro zakoupení samotné hry a mít k dispozici iPhone nebo iPad.

Se svými protivníky nebojujete pouze prostřednictvím vlastních rukou, ale střelnými zbraněmi nebo věcmi, kterými můžete nepříteli utržit různá vážná zranění. K dispozici máte vždy dvě střelné zbraně a jeden předmět, kterým se můžete rozmachovat kolem sebe. Výzbroj si lze měnit podle toho, jak jste v soubojích úspěšní.

Ovládání není složité

Způsob ovládání herního prostředí si osvojíte velmi rychle. Vystačíte si se základními dotykovými gesty pro pohyb v systému, občas se vyplatí i drobné švihání celou rukou nebo otáčení zařízením ze strany na stranu. Vše ale záleží na tom, co vám nejvíce vyhovuje.

Základní ovládání se nijak neliší od způsobu, který znáte z jiných aplikací. Drobným rozdílem akorát je, že když klepete prstem na displej, střílíte. Pohybem prstu vpravo dobíjíte náboje do zbraní a pohybem vlevo si vybíráte, kterou zbraň budete zrovna používat. Pohybem prstu nahoru nebo dolů po displeji otáčíte svoji postavičku a míříte na nepřátele, kteří se rojí ze všech různých stran. Pokud budete mírně švihat rukou, využijete v boji další bojový prvek např. meč, golfovou hůl apod.

V případě, že se vám bude zdát základní ovládání nepraktické, lze zařídit otáčení postavičky ke nepřátelům tím, že budete točit zařízením ze strany na stranu nebo se budete otáčet kolem své osy se zařízením v rukou. Pokud vám nevyhovují některé momentálně nastavené možnosti, můžete provést úpravy podle svých potřeb v nastavení celé hry.

Zvukové zpracování nemá chybu

Když se plně ponoříte do hry, připadáte si, jako by se vzniklé situace odehrávaly ve skutečnosti. Celé herní prostředí je opatřeno skvělými zvukovými efekty ve 3D a vydařeným hudebním doprovodem. Pro navození té správné atmosféry doporučujeme používat sluchátka.

Vyhrávání soubojů přináší odměny

Nebojujete pouze proto, abyste rozčílili šíleného vědce, který na vás posílá čím dál více zákeřnějších nepřátel z řad nemrtvých. Za každý vyhraný souboj obdržíte slíbené peníze, a občas i nějaký ten diamant. Pokud zaplatíte požadovaný finanční obnos, můžete získat lepší zbraně nebo se zdokonalit v bojových vlastnostech.

Začátečníci to nemají vůbec jednoduché

Všichni noví bojovníci se musí nejdříve do soubojů s nemrtvými bojovníky plně dostat. Šílený vědec se je nejdříve snaží odstrašit tím, že jim zadá několik úkolů. Když je splní, získají pokročilejší možnosti, které hra nabízí. Ze začátku není možné vybírat si zbraně podle libosti, ani sdílet své skóre zabitých nepřátel na sociálních sítích. Není možné se též účastnit hromadných soubojů, kde se dá získat velké množství peněz a diamantů. Každý začátečník musí tvrdě bojovat o svůj život, aby se k těmto možnostem dostal.

Nepotřebujete zrak

Abyste se mohli stát opravdovými hrdiny při soubojích s nemrtvými bojovníky, nepotřebujete zrak. Celá hra je navržena primárně pro zrakově postižené, takže je plně přístupná s VoiceOverem. Obsahuje však i několik grafických prvků, takže s trochou štěstí si ji mohou vychutnat i lidé, kteří nemají se zrakem žádné problémy.

Součástí je i Game Center

Audio defence obsahuje i propojenost s Game Centerem. Můžete tedy soupeřit i s ostatními hráči, což je senzační.

Usnadnění soubojů

V průběhu bojů můžete narazit na speciální prvek. Když jej zničíte, vypukne většinou nějaká katastrofa, která vám pomůže porazit několik nepřátel najednou.

Závěr

Jedná se o velmi propracované herní prostředí. I přesto, že nevládnete zrakem, můžete se bez potíží ponořit do velmi napínavých soubojů a zažít pocity těch, pro které nejsou bojové hry žádnou překážkou díky možnosti sledovat displej zařízení nebo monitor PC. Vývojářům se podařilo vymyslet skvělý způsob, v rámci kterého si mohou souboje naplno užít i zrakově postižení lidé. Za 1,99 euro se pořízení Audio Defence rozhodně vyplatí.

Klady

  • Skvěle propracované herní prostředí
  • Plná přístupnost pro zrakově postižené
  • Zvukové efekty a hudební doprovod
  • Povedený způsob ovládání
  • Propojenost s Game Centerem
  • Cena

Zápory

  • Občasné padání celé aplikace
  • Nepříjemný způsob zobrazení nastavení hry při probíhajícím souboji prostřednictvím určitého dotykového gesta
  • Používání pouze dvou střelných zbraní v průběhu souboje

Item not available.
Představujeme vám hru Audio Defence, která je plná napětí, soubojů a neočekávaných zvratů. Ozbrojte se, vstupte do arény a utkejte se s nemrtvými protivníky. Pokud zvítězíte, čeká vás sláva a bohatství, v opačném případě smrt. O co jde? Vše začalo velmi náročným experimentem, který stál hromadu peněz a velké množství času. Šílený vědec se rozhodl, […]

Hodnocení

Hratelnost
Grafika
Zvukové zpracování a hudba
Cena

Skvělé!

Shrnutí : Propracovaná bojová hra určena nejen pro zrakově postižené. Její podstatou je provádění soubojů s nemrtvými bojovníky v aréně. Má snadné ovládání a velmi povedené zvukové zpracování s hudebním doprovodem. Pokud máte rádi různé střílečky, Audio defence stojí rozhodně za zvážení. Je jednou z mála bojových her, kterou lze ovládat bez používání zraku.

User Rating: Be the first one !
92


Kam dál?