Astro Attack (recenze)

Co trošku vesmíru? Raketka, asteroidy, sbírání předmětů a hodně hodně retro. Tak se dá ve vší stručnosti sepsat hra Astro Attack.

Když jsem hru spustil poprvé, vzpomněl jsem si, možná trochu se slzou v oku, na stařičkou herní konzoly od firmy Sega, kterou jsem žhavil v době docházky na základní školu. Dokázal jsem strávit hodiny hraním her, kde se sbíraly body a hecoval jsem se s bratrem, kdo má lepší skóre.

Astro Attack má velmi jednoduchý scénář, máte vesmírnou loď a ta musí přežít. Jednoduché, přímočaré, přesto funkční a zábavné. Kam pohnete s prstem, tam se pohne i loď. Aby nebylo cestování tak jednoduché, řítí se na vás asteroidy a těm je třeba se vyhnout. Jenže manévrováním pochopitelně ztrácí palivo, které je třeba doplňovat pomocí sbírání bublinek s písmenkem F.

Čím déle vydržíte naživu, tím více bodů získáte a odvážíte-li se blíže k asteroidům, můžete posbírat i bublinky s bonusovými body.

Na hře se mi líbí dobrá ovladatelnost, hlavně to, že raketa reaguje docela realisticky. Pohnete prstem a pár milisekund trvá, než se raketa dosáhne té správné rychlosti a když prudce změníte směr, projeví se i setrvačnost. Asteroidy různě zrychlují a vyhýbat se jim není úplně jednoduché.

Na druhou stranu, mrzí mě nepodpora Game Centra, protože takto máte high skóre jen sami pro sebe a to je škoda. Taky font v hlavním menu by mohl být lépe čitelný. A abych kritiku ukončil, chci verzi pro iPad a chci multiplayer.

Jinak se ale jedná o příjemnou kratochvíli a kdo se chce vrátit do časů dávno minulých, nechť soutěží, protože máme pár redeem kódů od vývojáře.

  AplikaceAstro Attack
  Velikost: 12,1 MB
  Cena: 0,79 Euro

Soutež

Napište na mail: jakub@appliste.cz s předmětem Soutěž, jméno a datum vypuštění jedné ze dvou amerických sond, které jsou v současné době již mimo sluneční soustavu a jsou stále aktivní. Nápověda: cestoval.

Soutěž skončila, kódy jsou rozdány.Kam dál?