Firma Apple

Applu se recyklace starších zařízení vyplácí


Apple se pochlubil svými statistikami týkající se životního prostředí. Je až obdivuhodné, jak dokáže společnost využít stará zařízení k výrobě nových.

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že právě americká společnost je jednou z nejvíce ekologických firem na světě. Už při představení MacBooku Pro, který byl vyroben jen z jednoho kusu hliníku, se jednalo o jedno z nejvíce ekologických zařízení na trhu. Apple se tímto směrem vydává již několik let, a tak životnímu prostředí věnuje čas i na svých prezentacích.

Apple

 

Recyklace starých zařízení se vyplácí

Firma z Cupertina se snaží maximálně využívat obnovitelné zdroje a recyklovat stará zařízení, což se jí také velmi dobře vyplácí. To mimo jiné potvrzují zvěřejněné statistiky, které samotná společnost vydala.

Podle získané výroční zprávy se Applu za minulý rok povedlo vytěžit z recyklovaných zařízení více než 40,8 tun materiálu. Firmě se mimo jiné podařilo vytěžit 71 % hmotnosti všech prodaných výrobků, a to za posledních sedm let.

Apple

Zahraniční server Business Insider uvedl, že byla společnost schopna vytěžit více než 28 mil. kilogramů kovů v celkové hodnotě 1,23 mld. korun. Apple také získal zpět nejdrazší materiál, kterým je zlato. Za jednu tunu společnost získala asi 960 mil. korun. Dalším materiálem, který dokázal Apple vytěžit, je měď v celkové hodnotě 160 mil. korun. Dále tu máme hliník v hodnotě 80 mil. korun, stříbro za 40 mil. korun, a další.

 

Apple to myslí s recyklací vážně

Apple to s životním prostředím myslí opravdu vážně, a díky tomu vyvinula nového robota pojmenovaného Liam. Ten se stará o recyklaci iPhonů 6, ovšem jeho schopnosti budou rozšířeny i na další modely.

Je až neuvěřitelné, jak jedna z největších společností na světě myslí na životní prostředí. To se bohužel o konkurenci říct nedá. Možná by se všichni měli zamyslet, neboť všechny výpary z továren přírodě opravdu škodí.

Zdroj: MacRumors