Jak zjistit informace o záruce vašeho Apple zařízení?

Pokud vlastníte některé Apple zařízení,  je k němu dobré vědět důležité informace, týkající se jeho záruky. Jak ale tyto informace najít? Jednoduše on-line.

Apple poskytuje na zařízení nejen záruku, ale také například bezplatnou telefonickou podporu pro situace, kdy si uživatel neví s nějakým problémem rady. Vše lze nalézt na speciálních stránkách společnosti Apple. Toto se hodí zejména, pokud jste dostali nějaké Apple zařízení darem, třeba k nedávným Vánocům a nemáte od něho žádný doklad.

Důležité je IMEI

Pro správný výsledek je nutné do vyhledávače vložit vaše IMEI, což je výrobní (sériové) číslo vašeho přístroje. Toto číslo naleznete v systému iOS v Nastavení – Obecné – Informace. Pokud chcete informace zjistit pro zařízení s macOS, klikněte vlevo nahoře na logo nakousnutého jablka a dále „O tomto Macu“.

Pokud na sériovém číslu dlouze přiložíte prst (iOS), je možné ho ihned zkopírovat a nemusíte tak nic složitě přepisovat. Na počítačích Mac jej stačí označit kurzorem s stisknout command + c.

Poté už jen stačí číslo vložit na výše zmíněné stránky, opsat bezpečnostní kód a je hotovo. Kromě informací o záruce také můžete zjistit, zda má vaše zařízení platné datum nákupu, či zda máte nárok na zakoupení programu AppleCare.Kam dál?