Apple Watch Series 3 umí s watchOS 4.2 sledovat vaše výkony na lyžích a snowboardu

Díky tomu, že watchOS 4.2 obsahuje nové API, které umí sledovat aktivitu během výkonu některého ze sněhových sportů, mohou si tak všichni lyžaři a snowboardisté měřit své výkony na strmých svazích hor.

Několik aplikací třetích stran dnes dostalo aktualizaci, která jim právě měření aktivit na lyžích a snowboardu umožňuje. Jedná se o tituly Slopes, snoww, Squaw Alpine, Snocru a Ski Tracks, které tak svému uživateli dokáží dávat zpětnou vazbu v tom, jaké zdolal převýšení, jakou vykonal vzdálenost, jakou měl průměrnou rychlost, kolikrát vykonal danou aktivitu (myšleno sjezd), a kolik u toho spálil kalorií.

watchOS 4.2

K tomu, abyste tyto hodnoty mohli ze svého zápěstí číst, musíte vlastnit Apple Watch Series 3. Ty jediné totiž obsahují nový výškoměr, ze kterého si aplikace daná data berou. Ty samozřejmě kombinují ještě s informacemi z integrovaného GPS modulu a akcelometru.

 

Sezóna ještě nekončí

Měřit aktivitu vykonanou během provozování zimních sportů bylo možné i doposud, avšak ne s takovou přesností, protože ji hodinky ani nijak nerozlišovaly. Lyže i snowboard tak házely do jednoho pytle pod označením „zimní sporty“ (což například Ester Ledecké určitě nijak nevadilo).

Nové aktivity jsou samozřejmě zapisovány i do vašich kruhů, takže si je můžete lépe splnit právě i těmito sporty. Díky podpoře Siri v aplikacích Slopes a snoww pak můžete zahájit měření vašeho tréningu i pouhým příkazem, aniž byste museli zadávat do vašich hodinek vstup ručně. Protože se jedná o aktuální novinku, dá se očekávat, že velice brzy pronikne i do ostatních aplikací. Sezóna přece ještě neskončila.

 

Seznam nově aktualizovaných aplikací podporujících ve watchOS 4.2 přesnější měření zimních sportů:

icon
SlopesConsumed by CodeSportsZdarmaStáhnout
icon
snoww: ski & snowboard trackersnoww ltdHealth & FitnessZdarmaStáhnout
icon
Squaw Valley | Alpine MeadowsSquaw Valley Ski Holdings, LLCSportsZdarmaStáhnout
icon
SNOCRU Skiing & Snow TrackingSNOCRU LLCSportsZdarmaStáhnout
icon
Ski TracksCore Coders LtdNavigation25,00 KčStáhnout

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?