Apple Watch Series 3 se obejdou bez datové SIM

Internet na Apple Watch Series 3 nebude závislý na samostatné datové SIM. K jeho funkčnosti si vystačíte se svým vlastním telefonním číslem.

Apple Keynote se koná už za pár dní a tak není divu, že vzniká čím dál více spekulací o nově představovaných produktech. Jedním z diskutovatelných témat jsou LTE Apple Watch nebo-li chytré hodinky třetí generace. Ty by podle několika úniků měly obsahovat LTE čip a zajistit tak přístup k internetu prostřednictvím sítě LTE. Podobnou variantu můžete registrovat i na iPadech ve verzi Cellular, kde se ovšem neobejdete bez datové SIM. Pravděpodobně vás už napadlo, že stejný princip bude aplikován i na Apple Watch. Jenže v tomhle případě nejspíš internet poběží bez SIM karty. Jak toho chce Apple docílit?

 

Stačí telefonní číslo

Stejně jako v předchozích případech, i u LTE Apple Watch, dojde při úvodní konfiguraci k propojení s vaším iPhonem. A právě v rámci prvního nastavování Watch, si budete moci zvolit, jestli na hodinkách plánujete používat také internetové připojení. Systém si ověří potřebné náležitosti a když vaše verze Apple Watch dokáže podporovat LTE, natáhne si z iPhonu potřebná data na základě aktuálního telefonního čísla. Jejich prostřednictvím pak hodinky zvládnou komunikovat s Cellulární LTE sítí i bez přítomnosti iPhonu. Do jaké míry, to se evidentně ukáže až časem, ale rozhodně jde o významný krok kupředu. Pravděpodobně se občas vyplatí mít v blízkosti telefon, aby bylo možné provést automatické aktualizace mobilních dat.

 

Zdarma nebo za příplatek

Spekuluje se dokonce o tom, že někteří mobilní operátoři nabídnou rozšíření stávajících datových tarifů v rámci konfigurace LTE Apple Watch. Tyto tarify, umožňující využívání internetu na chytrých hodinkách od Applu, mohou být zdarma, ale i za příplatek. Záleží na daném mobilním operátorovi, jak se k celé věci postaví. Můžete se setkat i s tím, že na měsíc získáte potřebná rozšíření zdarma na vyzkoušení.

V operačním systému watchOS, je k dispozici také kód, obsahující specifická nastavení datových plánů určených pro LTE Apple Watch. Není zatím jasné, jestli to znamená, že při zakoupení Apple Watch u mobilních operátorů, budou některé potřebné náležitosti nakonfigurovány předem. V takovém případě by při úvodním nastavování Watch došlo k automatické aktivaci LTE přímo na hodinkách. Lze se jen dohadovat, jestli půjde pouze o nějaká výchozí nastavení a uživatel si je dokáže později změnit, nebo veškeré úpravy zůstanou plně v rukou operátorů.

Jisté ovšem je, že stejně jako u telefonů, tak i u LTE Apple Watch bude docházet k automatické úpravě signálu tak, aby byla využívána potřebná kapacita pro daná zařízení.

Sledujte živě komentovaný přenos z akce společně s našimi hosty. Začínáme v úterý od 18.45 a sledovat nás můžete jak na YouTube kanálu Appliště, tak na speciální stránce zde na webu.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?