Sdílejte aktivitu z Apple Watch se svými přáteli a dokažte, že jste nejlepší

Překonejte své přátele. Sdílejte s nimi svoji aktivitu z Apple Watch a dokažte jim, že jste prostě lepší. Stačí k tomu pár jednoduchých kroků.

Chytré hodinky Apple Watch přinesou s každou verzí operačního systému watchOS vždy nějakou přijatelnou novinku. A zrovna sdílení aktivity, které je dostupné od watchOS 3, jsem si nesmírně oblíbil. Tím, že umožníte svým nejbližším známým a přátelům vzájemné sdílení vašich úspěchů a neúspěchů, překonáte brzy sami sebe. Navíc, když dojde k naplnění jednoho, nebo i více kroužků aktivity některého z vašich přátel, obdržíte notifikaci, pokud máte zrovna hodinky na ruce. Sdílenou aktivitu je možné také sledovat průběžně, takže víte, jak si všichni stojí.

 

Potřebujete Apple Watch

Abyste se ovšem mohli s přáteli předhánět, kdo je lepší, je nutné vlastnit Apple Watch. Sdílení aktivity totiž probíhá v rámci aplikace Aktivita, která se vám na iPhonu bez spárovaných hodinek jednoduše nezobrazí. Když ale máte chytré hodinky od Applu, není co řešit. Ke sdílení stačí pár jednoduchých kroků.

 

Spusťte aplikaci Aktivita na svém iPhonu

Klepněte na panel Sdílení. Pokud to provádíte prvně, objeví se informační dialog s tím, k čemu tato sekce aplikace slouží. Potvrďte. Jakmile překonáte úvodní informativní hlášku, zobrazí se vaše aktivita rozčleněná po dnech. Krásně si můžete prohlížet, jak si vedete nyní, ale také, jak jste byli aktivní dříve.

 

Zahajte sdílení

Pro zahájení sdílení aktivity s některým ze svých přátel klepněte na tlačítko přidat. Zadejte Apple ID uživatele a potvrďte. Pokud byly všechny údaje vloženy správně, pozvaná osoba obdrží pozvánku ke sdílení aktivity. Je na ní, jestli ji přijme nebo odmítne.

V případě, že je vyřízení pozvánky kladné, nabídka vašich úspěchů v sekci sdílení v aplikaci Aktivita bude rozšířena o úspěchy pozvaných uživatelů. Máte tedy krásně vše po hromadě, a pokud chcete, můžete si zasílat i hromadné zprávy.

Používáte sdílení aktivity na Apple Watch? Pište do komentářů.Kam dál?