Apple Watch trhly rekord v prodejnosti. V roce 2017 se jich prodalo na 18 milionů

Prodeje Apple Watch raketově rostou. V loňském roce tak zaznamenaly 50% nárůst odbytu oproti předchozímu roku 2016 a prodalo se jich na 18 milionů.

Konkrétní počet znám není, protože Apple Watch spadají do kategorie „ostatní“ a připočítávají se k nim i výsledky prodejů Apple TV, AirPods, Beats atd. S tímto číslem tak přispěchala firma Canalys, která pravidelně dělá různé průzkumy trhu. V roce 2016 Apple prodal na 12 milionů kusů jeho chytrých hodinek, v roce 2017 to tak bylo ještě o půlku více.

Apple Watch Series 3

Z celkového počtu bylo 48 procent nejnovějších modelů Apple Watch Series 3. Zbytek pak činily předchozí generace. 13 procent uživatelů dalo přednost verzi s LTE modulem, což je, s přihlédnutím k tomu, že tato služba není v mnohých zemích vůbec podporována, skvělý výsledek.

Růst prodejů Apple Watch přitom nabývá čtvrtletí od čtvrtletí, což zmínil i sám CEO Applu Tim Cook. Dle toho je evidentní, že to poslední, do kterého spadaly i vánoční svátky, bylo to úplně nejvýdělečnější.

 

Apple je největší „hodinářská“ firma

Ano, Apple je největší firma vyrábějící hodinky. S touto informací přišel Francisco Jeronimo, ředitel pro výzkum ve společnosti IDC. Masivní prodeje Apple Watch totiž znamenají i to, že předběhly klasickou švýcarskou výrobu. Pokud byste tak sečetli prodeje všech značek švýcarských hodinek ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017, pořád by na prodeje Apple Watch za stejné období nedosáhly. Stalo se tak poprvé a jistě ne naposledy.

V dubnu budou mít Apple Watch teprve své třetí výročí. Za toto krátké období se jim tak podařilo stát se nejoblíbenější nositelnou technologií na světě. Konec mechanických hodinek to sice nejspíš ještě neznamená, ale klasické hodinářské řemeslo to bude mít zase o něco těžší.

Otázkou je hodnota takového zařízení v průběhu let. K Apple Watch tak lze přistupovat jako ke spotřebnímu zboží, které za tři či čtyři roky obměníte za novější model a to staré pravděpodobně poputuje k recyklaci, nebo jej podědí méně náročný uživatel. Dříve či později ale jistě doslouží, navíc ke svému chodu potřebuje baterii a elektrickou energii. Mechanické hodinky jsou designem nadčasové a díky svému strojku vám mohou sloužit i několik desetiletí.

Zdroj: MacRumors.comKam dál?