Apple updatoval iMacy

Dnes Apple updatoval svou řadu iMaců. Po několika týdnech dohadů se konečně můžeme blíže podívat na přesné specifikace. Mezi největší vylepšení patří použití Sandy Bridge procesorů, videokamera s HD rozlišením pro FaceTime a Thunderbolt porty.


Design zůstal oproti předchozí generaci nezměněn, takže stále se můžeme těšit na pěkné tvary, které vytváří sklo a hliník. Myslím, že těžko se bude navrhovat jiný design a spousta uživatelů si již zvykla. Stejné prohlášení také vydal vicepresident Apple Phil Schiller:

Naši zákazníci milují hliníkovou konstrukci iMaců, skvělý displej a all-in-one řešení. S příští generací čtyřjádrových procesorů, výkonější grafiky, nové Thunderbolt technologie a HD videokamery pro FaceTime budeme mít ty nejlepší desktopy.

K dispozici budou celkem 4 modely. 2 menší s úhlopříčkou obrazovky necelých 22″ a 2 větší s 27″.

Apple iMac Core i5 Quad 2.5GHz 21.5″ Desktop for $1,199
Apple iMac Core i5 Quad 2.7GHz 21.5″ Desktop for $1,499
Apple iMac Core i5 Quad 2.7GHz 27″ Desktop for $1,699
Apple iMac Core i5 Quad 3.1GHz 27″ Desktop for $1,999

Ceny jsou tedy velmi podobné jako při nasazení minulé řady do prodeje. Je to tradiční nasazení cen u většiny produktů Apple. Všechny modely obsahují 4GB RAM, IPS displej s velkými pozorovacími úhly, slot pro SD/SDHC paměťové karty, bezdrátovou klávesnici a Magic Mouse.

HD videokamera podporuje HD rozlišení pro FaceTime, takže na velkém displeji iMacu se máme na co těšit. Procesory Sandy Bridge i5 lze vyměnit za výkonější i7, ale standartně jsou nabízeny pouze i5. I tak je ale výkon velmi vysoký a Apple dodává, že ve spojení s grafickou kartou od AMD je až o 70% vyšší, než u předchozí generace.

Co se týče grafických karet, tak jsou k dispozici 3 možnosti. AMD Radeon 6750M, 6770M a 6970M. První využívá pouze nejméně výkonný iMac s menším displejem. Společně s ním dostanete v základu 500GB disk. Radeon 6770M je obsažena v dalších iMacích a v tom nejvýkonějším tepe Radeon 6970M. Tyto také mají dvojnásobnou kapacitu HDD, takže 1TB.

K tradičním portům přibyl Thunderbolt. Menší iMac čítá 1 a větší 2, který je na obrázku.

Zdroj:www.9to5mac.comKam dál?