Apple umožnil díky chybě podpis starých iOS verzí

Dnes se stala kuriózní situace, kdy mohli všichni uživatelé „downgradovat“ svůj systém iOS na prakticky jakoukoli podporovanou, starší verzi. Vše se ale stalo zřejmě kvůli chybě na straně Applu a nyní již nic podobného nefunguje.

Pokud nejste spokojeni se stabilitou iOS 11, tak jste dnes měli jedinečnou možnost, která se pravděpodobně již nebude nikdy opakovat. Na serverech Applu se stala nějaká chyba, která po určitý čas dovolovala podepisovat staré verze iOS a to dokonce i stařičký iOS 6. Všichni uživatelé si tak mohli stáhnout některou ze starých a hlavně telefonem podporovaných verzí iOS.

Pro přehlednost uvedu příklad: pokud například disponujete iPhonem 6 či 6 Plus, který se začal prodávat s iOS 8, tak dnes jste si tento starý systém mohli stáhnout a bez problémů nainstalovat a dál na něm fungovat.

Apple ale na tento bug rychle zareagoval a nyní nic podobného není možné. Do komentářů pod článkem nám dejte vědět, zda jste stihli určitý systém stáhnout a zda se vám ho podařilo nainstalovat. My tuto možnost bohužel propásli.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?