Apple TV

Apple TV+ se bude zaměřovat na kvalitu, hromadu obsahu nečekejte

Tuna obsahu se čekat nedá a musíme doufat, že to málo bude skutečně výjimečný


Nová služba Apple TV+, která začne fungovat na podzim letošního roku, se bude pyšnit hlavně kvalitním obsahem. Eddy Cue poodhalil více v posledním rozhovoru.

Eddy Cue dal rozhovor britskému deníku The Times a poodhalil pár drobností z připravované služby Apple TV+, která se má stát velkým hráčem na trhu a bojovat s konkurencí typu HBO GO nebo Netflix.

Pracujeme na vytvoření toho nejlepšího obsahu. Nechceme ho mít co nejvíce.

Apple TV+ s minimem obsahu?

Cue, který zastává v Applu pozici ředitele pro internetový software a služby, uznal, že Netflix uspěl s přísunem stále nového obsahu. Diváci si dokonce mohli stěžovat, že obsahu je tolik, že nestíhají vše sledovat a je těžké volit mezi všemi těmi seriály a filmy, které se na ně valí.

Mottem Netflixu je vytvořit spoustu obsahu, takže vždy máte něco, co můžete sledovat. Tento model funguje dobře a není na něm nic špatného, ale my touto cestou nepůjdeme.

Apple připravuje výběr originálního video obsahu s tvůrci jako Steven Spielberg, J.J. Abrams nebo Oprah Winfreyová. Zatím ale není jasné, zda bude společnost veškerý obsah připravovat sama, nebo se obrátí i na třetí strany. Také uvidíme, jak moc se má obsah zaměřovat na publikum v USA, protože Netflix je rozdělený na jednotlivé oblasti a dokáže nabídnout rozdílným kulturám rozdílný obsah. Jak bude probíhat spuštění služby Apple TV+ na základě regionů zatím není ohlášené.

Apple TV+ For All Mankind
Ukázka z připravovaného pořadu „For All Mankind“

Apple není na televizní pořady odborníkem

Eddy Cue také přiznal, že Apple musel najmout bývalé pracovníky společnosti Sony Jamieho Erlichta a Zacka Van Amburga, aby převzali kontrolu nad novým obsahem a našli slepá místa.

Podívejte, o televizi víme jen to, že jsme její velcí konzumenti. V žádném případě si nemyslíme, že jsme odborníci. Snad jsme ale dostatečně chytří, abychom našli na tuto oblast ty nejlepší lidi, kteří nás dostanou tam, kam chceme.

Více podrobností o službě Apple TV+ se dozvíme pravděpodobně na zářijové akci, na které Apple představuje nové iPhony.

Zdroj