Apple WatchiPhone

Apple Special Event – souhrnný článek o iPhonu Xs, Xs Max, Xr a Apple Watch Series 4


Ve středu 12. září pořádal Apple ve Steve Jobs Theater jeho Special Event, kde představil podobu nových iPhonů a Apple Watch. Přečtěte si o všech novinkách v tomto souhrnném článku.

Ještě před oficiálním představení novinek o nich bylo díky četným únikům informací hodně známo. I tak jsme se ale dočkali jistého překvapení a konečně hlavně toho, že už víme na co se můžeme těšit. Představeny byly nové telefony iPhone s označením Xs, Xs Max, Xr a Apple Watch Series 4.

 

Apple Watch Series 4

Chytrými hodinkami se začalo. Tedy po efektním úvodním videu. Apple je prostě prezentací král. Zásadních novinek je zde hned několik. Předně mají Apple Watch větší displej. Jedná se tak o první velkou aktualizaci designu. Jsou zde tak dvě nové velikostní varianty a to 40 a 44 mm, tělo je i celkově hubenější. Displej, který nyní obsahuje jen minimální rámečky, je o 30 procent větší. Pomocí komplikací tak dokáže zobrazit poměrně více informací.

Apple Watch Series 4

64bitový procesor

Samozřejmě byl razantně vylepšen i vnitřek hodinek. Ty nyní pohání 64bitový procesor S4. Výkon by tak měl být až dvakrát větší než v případě předchozí třetí sérii. Apple také vylepšil akcelometr a gyroskop. Toto duo vám nyní umožní detekovat pády. V takovém případě vám hodinky nabídnou možnost zavolat si pomoc. Pokud nezareagujete do minuty, hodinky vám ji zavolají sami.

Apple Watch Series 4

EKG

Třetí zásadní inovací je EKG. Jedná se tak o první spotřební elektroniku, který vám dokáže elektrokardiogram změřit. Učiníte tak jednoduše skrze vestavěnou aplikaci s přiložením prstu na korunku hodinek. Apple Watch s tím také získaly povolení Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv, takže je lze nyní používat jako zdravotnické zařízení. Jedná se o malý krok pro člověka, ale o velký krok pro chytré hodinky.

Apple Watch Series 4

Výdrž totožná

Přibyly komplikace, byly vylepšeny aplikace, korunka obsahuje haptickou odezvu, byl vylepšen reproduktor a zadní strana hodinek je keramická a obsahuje safírové sklo. Výdrž baterie zůstane na jednom dni (při běžném používání). Portfolio řemínků se také rozrostlo, ty stávající budou ale stále použitelné.

Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4 budou v prodeji od 29. září. V tuzemsku budou dostupné jen modely s GPS, v zahraničí i varianty Cellular. 40mm verze vyjde na 11 290 Kč, 44mm pak na 12 090 Kč. K dispozici jsou i Nike+ mutace. Barevné varianty jsou stříbrný, zlatý a vesmírně šedý hliník. Jiný materiál pouzdra dostupný není. Apple Watch Series 3 pak zlevnily na 7 790 Kč za 38mm velikost, respektive na 8 590 Kč za 42mm velikost. WatchOS 5 bude dostupný od 17. září.

 

iPhone

Po hodinkách, které sklidily náležitý potlesk, pokračoval Tim Cook pár informacemi o iPhonu. iPhone X dosahuje 98procentní spokojenosti u zákazníků. Zároveň je prý jedničkou v prodejích mezi mobilními telefony. Nové modely z něho vycházejí, všechny totiž nesou označení X, ke kterému je přilepen ještě nějaký přídomek.

 

iPhone Xs

iPhone Xs má stejně velký 5,8palcový Super Retina HD displej, jako iPhone X, a na první pohled ho od svého předchůdce nejspíš nerozlišíte. Pohání ho ale nový čip A12 Bionic, který je neskutečně výkonný. To ostatně demonstrovali i četní zástupci herních studiích na jejich titulech.

Special Event

Telefon disponuje duálním fotoaparátem s rozlišením 12 Mpx, který byl sice kompletně přestavěn a v mnohém vylepšen, ale na první pohled to není vidět. To až z výsledných fotografií. Novinka obsahuje certifikaci iP68, která ji umožní přežít v hloubce dvou metrů až po dobu 30 minut.

Special Event

Vylepšeno bylo také Face ID, které je nyní spolehlivější a rychlejší. Barevné portfolio pak bylo rozšířeno o zlatou variantu. Ceny iPhonu Xs začínají na 29 990 Kč za verzi s 64GB pamětí. 34 490 Kč zaplatíte za 256GB verzi a 40 490 Kč za 512 GB. K dispozici bude od 29. září.

 

iPhone Xs Max

Tento iPhone je největší, jaký kdy Apple vyrobil, i když záleží jak v čem. Není tomu totiž rozměry, ale displejem. Ten má 6,5 palců a je Super Retina HD. Telefon je svými rozměry téměř stejný, jako iPhone 8 Plus s 5,5palcovým displejem. V celkových číslech ale nakonec vyhrává, je totiž o fous menší.

Special Event

Co se týká vnitřní výbavy, tak ta je naprosto shodná, jako u menšího iPhonu Xs. I jeho si tedy budete moci pořídit ve zlaté barvě. Jestli na něho ale budete mít místo v rozpočtu. Cena 64GB iPhonu Xs Max je stanovena na 32 990 Kč. Za 256GB verzi zaplatíte 37 490 Kč a za 512GB verzi pak astronomických 43 490 Kč. Koupit půjde od 29. září.

 

iPhone Xr

U iPhonu Xr oprášil Apple ideu iPhonu 5c. Jedná se v zásadě o levnější iPhone X, který disponuje větším 6,1palcovým Liquid Retina HD displejem. Vyjma něho jsou jeho hlavním tahákem barevné varianty, kterých je hned šest. Za zmínku stojí například modrá, žlutá, korálová či červená.

iPhone Xr

iPhone Xr však není osazen duálním fotoaparátem a disponuje tak pouze jednou 12megapixelovou čočkou. Díky umělé inteligenci však dokáže podobně, jako například Google Pixel, pořizovat portrétové fotografie s bokeh efektem. iPhone Xr je také méně odolný proti vodě, protože v hloubce 1 metru vydrží jen 30 minut.

Apple iPhone Xr je nový základ pro telefon Applu. Podívejte se na jeho fotografie

Ceny iPhonu Xr začínají na 22 490 Kč za verzi s 64 GB úložištěm, 23 990 Kč zaplatíte za 128 GB a 26 990 Kč za 256 GB. K dostání bude až od 26. října. Apple Special Event tak nepřinesl žádné One more thing, ani jsme se nedozvěděli, jak se to má s novými AirPody nebo podložkou pro bezdrátové nabíjení AirPower.

Zdroj: Apple.cz