Souhrnný článek z konání Apple Special Eventu s představením telefonů iPhone 8 a iPhone X

V úterý 12. září se uskutečnil Apple Special Event, který přinesl řadu nových produktů této společnosti. Pojďte si přečíst o tom, co všechno zde bylo řečeno.

Událost se konala v Steve Jobs Theater, které je umístěno v novém kampusu Applu v Cupertinu. Po úvodním proslovu ze záznamu od samotného Steva Jobse přišel na pódium Tim Cook, který mu poděkoval za všechno, co pro svět udělal. Následně zmínil, že společnost soucítí se všemi, které postihla probíhající přírodní katastrofa pustošící spojené a přilehlé státy a přislíbil jim pomoc.

event

Následující slova byla věnována novému Apple Parku, který si je pro svou monumentálnost jistě zaslouží. Poskytuje 175 akrů zalesněné půdy, na které roste na 9 tisíc stromů. Vše je poháněno 100% obnovitelnou energií.

 

Today at Apple

Následně přišla na pódium Angela Ahrendts z Apple Retail aby pohovořila o obchodech Apple Store. Nově se v nich budete moci setkat se službou Today at Apple, kdy vám místní zaměstnanci pomohou s různou problematikou týkající se Apple produktů. Heslo Today at Apple znamená – Dnes v Applu. Slogan následně pokračuje tím, co se návštěvníci naučí. Povíme si o fotografii, hudbě, programování atd. Zároveň byly odhalena nová místa, kde vyrostou nové Apple Story.

 

Apple Watch Series 3

První na řadu přišla nová generace Apple Watch. Samozřejmě jsme se dozvěděli něco o statistikách a o tom, jak jsou Apple Watch oblíbené. Vlastně, jsou nejoblíbenějšími hodinkami na světě. Předběhly tak i legendární značku Rolex. Blíže o Apple Watch přišel povídat Jeff Williams.

Vyjma shrnutí toho, co všechno tyto hodinky dovedou a to zejména s novým watchOS 4 (který bude dostupný 19. září), představil i jejich novou generaci. Důležitou zprávou je, že mají integrovaný cellular modul. Můžete tak nechat svůj iPhone kdekoli, a kdokoli se vám dovolá přímo na vaše hodinky. SIM karta je do nich integrována.

Mají nový procesor W2, takže díky němu k vám skrze ně může promlouvat i Siri. Velikost zůstala stejná jako u předchozí generace. Přímo na konferenci jsme se dočkali i hovoru uskutečněném skrze tyto chytré hodinky. Nesmí chybět ani nové řemínky ani nové ciferníky. A cena? 329 dolarů bez cellular, 399 dolarů s integrovanou SIM. První série zlevnila na 249 dolarů. Dostupné budou od 15. září, doručovat se začnou až 22 dne téhož měsíce.

 

Apple TV 4K

Na rostoucí kvalitu televizí musí Apple nějak reagovat. Jeho „set-top“ box bude nyní umět přehrávat videa ve 4K. O tomto přišel popovídat Eddy Cue. 4K totiž není jediné, co nová Apple TV 4K dovede.

Apple TV

Nadstavba HDR totiž udělá obraz ještě živější, ostřejší a líbivější. Abychom to mohli ocenit přímo, byla přehrána ukázka z filmu Spiderman Homecomming. A ano, vypadá to opravdu dobře. Apple TV 4K bude osazena novým A10X procesorem a dočkáme se v ní i nového tvOS. Všechny 4K filmy budou za stejnou cenu jako jsou ty HD.

Apple TV

Jenova Chen z thatgamecompany pak popovídal a hlavně ukázal i novou hru Sky dostupnou na novou Apple TV 4K. Celá je ovládaná jen pomocí ovladače k televizi. Dostupná však bude i na platformu iOS na konci tohoto roku. Apple TV 4K bude startovat na ceně 179 dolarů za 32GB a končit bude na ceně 199 dolarů za 64 GB.

Apple TV

 

iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Při zmínce o iPhonu sál hned zajásal. Nejdříve jsme se ale dočkali milého souhrnu, co všechno nám iPhone dal. Phil Shiller jej přišel blíže specifikovat. Zachovány zůstávají úhlopříčky displeje 4,7 a 5,5 palce, dostupné budou tři barvy – stříbrná, vesmírně šedá a nová zlatá.

Obě verze budou prachotěsné a voděodolné a obsahují nový A11 „bionic“ čip, stereo reproduktory, 12megapixelový fotoaparát s tím, že u větší verze je opět duální (f1.8 a f2.8). Čip dokáže dodat až o 75 % více světla, takže portrétové fotografie jsou o to kvalitnější. Portrétový režim také získá nové menu. Bezdrátová budoucnost pak není jen v použití sluchátek AirPods, ale i bezdrátovém nabíjení. Proto májí nové iPhony 8 skleněná záda.

iPhone 8 64 GB bude stát 699 dolarů, dostupná je i 256 GB verze. Model 8 Plus bude stát 799 dolarů za 64 GB, i u něho bude dostupná 256 GB verze. Předprodeje začnou 15. září, doručovat se bude od 22. září. iOS 11 přijde 19 září.

 

Rozšířená realita

Spolu s novými iPhony 8 bylo povídáno i o rozšířené realitě a o tom, jak na nich budete hrát hry a používat aplikace. Jste na stadionu a koukáte na nějaké sportovní klání? Skrze rozšířenou realitu budete vědět, který hráč je který. Podobně můžete svůj iPhone namířit na hvězdy a vidět, kde je jaké souhvězdí atd. O hře, která bude uvolněna později tohoto měsíce,  The Machines povídal Atli Mar z Directive Games.

 

One more Thing… – iPhone X

Po úvodním slovu Tima Cooka přišel na pódium opět Phil Shiller popovídat o tomto modelu telefonu iPhone, kdy X znamená deset. Sklo se rozprostírá po celé jeho čelní straně, stejně jako po té zadní. Je prachuvzdorný a voděodolný, dostupný bude ve dvou barevných variantách – vesmírně šedé a stříbrné.

Displej se jmenuje Super Retina a poskytuje rozlišení 2 436 x 1 125 pixelů (458ppi). Úhlopříčka je 5,8 palce. iPhone X nemá tlačítko plochy, odemyká se pomocí rozpoznávání tváře. Funkce se jmenuje Face ID. I iPhone X je osazen A11 „bionic“ čipem. Přibyl však nový Neural engine, který se právě o rozpoznávání obličeje stará. Díky rozpoznávání obličeje si budete moci vytvořit i animované emotikony, např. do imessages.

Craig Federighi pak předvedl demo telefonu iPhone X a to zejména aby ukázal nejen nové funkce, které iOS získalo s novým rozpoznáváním tváře, ale i abychom si udělali představu, jak se systém vlastně používá. Přece jen vypuštění tlačítka plochy má na mnohé principy značný vliv.

iPhone X bude mít 12 megapixelovou duální kameru (f1.8 a f2.8), duální optickou stabilizaci a 4 LED. Portrétový režim bude umět i čelní FaceTime kamera. Ani u tohoto iPhonu nechybí bezdrátové nabíjení.

Cena 64GB iPhonu X bude začínat 999 dolarech. Předobjednávky budou k dispozici od 22. října, doručovat se bude od 3. listopadu. Dostupná bude i 256GB verze.

Zdroj: The VergeKam dál?