Apple si nechal patentovat Lightning sluchátka s funkcí vysílačky

Americký patentový úřad dnes, 26. 5. 2016, zveřejnil zajímavý patent, který podala americká společnost. Jde o komunikační platformu, která spojuje přímo dva uživatele.

Patentová přihláška popisuje hlasovou komunikaci probíhající peer-to-peer technologií, která spojí rovnou dva body. Nebude tak nutné kontaktovat vysílač, router nebo BTS stanici pro navázání kontaktu.

Konkrétně je v patentu popisována náhlavní souprava schopná propojit se s další stejnou soupravou. Hardware zařízení počítá s mikrofonem i reproduktorem. V těsné blízkosti tak bude možné spojení tohoto headsetu s jiným.

Sluchátka s mikrofonem se připojí přes Lightning

Headset by se měl zapojovat přes Lightning konektor. Tak, jak už se spekuluje delší dobu o sluchátkách, která nebudou mít 3,5mm jack konektor, ale právě Lightning, tak by sluchátka měla mít další přidanou hodnotu.

Lightning sluchátka

Rozhodně se jedná o zajímavé řešení, ale zatím si nedovedeme představit, na jakou vzdálenost a s jakým zpožděním by hlasová komunikace takto probíhala. Apple počítá zřejmě i s tím, že by se sešli dva kamarádi a v hlučném prostředí by spolu hovořili přes headsety. Třeba na koncertu by se to mohlo hodit.

V přihlášce je velmi detailně sepsáno, jak by měla technologie fungovat a vypracování náleží bývalému inženýrovi známé německé společnosti Sennheiser, která se specializuje na reprodukci audia a výhradně mikrofony a sluchátka.

Lightning sluchátka

Další zjednodušení a zrychlení komunikace

Pomocí kombinace moderních bezdrátových technologií, hardwaru a složitého softwaru je Apple schopen oživit několik desítek let starý nápad. Navrhovaný systém by mohl přinést uživatelské rozhraní s podporou pro indikaci nedalekých uživatelů, s nimiž se lze spojit. Klepnutím na ikonu uživatele byste pak navázali hovor. To je výrazné zjednodušení oproti vytáčení telefonního čísla nebo procházení seznamu uložených kontaktů.

Lightning sluchátka

Stejně jako u všech patentů cupertinské společnosti, ani tady není jasné, zda společnost plánuje zavést tuto technologii v dohledné době. První patent týkající se pokročilé vysílačky podal Apple už v listopadu 2014.

Dovedete si představit, že budete technologii využívat?

 

Zdroj: AppleInsider.comKam dál?