Firma Apple

Apple servis MacPodpora a oprava displeje iPadu mini 2


Když hodíte iPadem o zem, pravděpodobně se rozbije. Mně se rozbilo celé přední sklo a musel jsem vyhledat Apple servis. MacPodpora zvládla opravu na jedničku.

Malé děti si ničeho neváží a ani nemají o všechny naše iPhony a iPady takový strach. Pokud pak hodí takovým zařízením o zem, většinou se rozbije. U nás zatím stařičký iPad mini 2 v rukou dvouletého tyránka zvládl vše. Byl potlučený na rozích a měl malou prasklinu v dolní části displeje, ale nic, co by se muselo opravovat.

Pak ale přišla chvíle, kdy prudký pád způsobil kompletní roztříštění předního skla. Displej porušený nebyl, ale vzhledem k odlamování dalších kousků se oprava jevila poměrně nezbytně. MacPodpora nabízela nejlepší cenu výměny prasklého skla, tak jsem ji zkusil.

 

Apple servis s důrazem na kvalitu oprav

V první řadě mě překvapilo, že oprava nebude na počkání. Takže žádných 90 minut. I na webu je údaj roven 48 hodinám, což je sice nadsazené, ale kvituji, že se MacPodpora nesnaží o nekvalitní rychloopravy jako některá konkurence. Jak mi bylo vysvětleno posléze, tak sice zákazník může trvat na okamžitém odběru opraveného zařízení, ale většinou to dopadá tak, že se zase brzy vrátí. Servis tak důrazně nedoporučuje tyto opravy na počkání.

Na pražský Smíchov jsem dorazil odpoledne a zařízení odevzdal do rukou techniků. Sledoval jsem celou dobu, co se s mým iPadem děje a jak oprava postupuje. Nejdříve se tak provedlo nahřátí prasklého skla, aby šlo lépe sundat. Dlátkem se odstranilo společně se zbytky lepidla. Technik prohlédl i vnitřek iPadu, aby mohl vyloučit případné další poškození.

Už měl připravený náhradní krycí panel, který integroval do iPadu a opatrně jej připojil na základní desku. Aby krycí sklo na tabletu opravdu drželo, použil silné lepidlo a to nanesl na hliníkový rám zařízení. Po zaklopení vyzkoušel funkčnost displeje a využil k tomu AssistiveTouch. To je volba, kterou naleznete i ve vašem iOS zařízení a dostanete se k ní přes Nastavení – Obecné – Zpřístupnění – AssistiveTouch. Jakmile položku zapnete, objeví se na displeji kolečko a kam přejedete prstem, mělo by jít za ním. Pokud takto reaguje po celém displeji, je vše v pořádku.

Vše bylo provedeno během chvilky a nejdelší čas si tak vyžádalo zatuhnutí lepidla. iPad technik zatížil a řekl mi, že teď se musí počkat minimálně 10 hodin. Pro mě to znamenalo, že iPad bude k vyzvednutí ráno druhý den. Výměna displeje nebo výměna prasklého skla tak není nic, čeho byste se měli bát. Celková cena opravy pak činila 1490 Kč se vším všudy. Samozřejmě záleží na typu zařízení, takže čím bude novější, tím teoreticky bude oprava stát více. Cena opravy je k dohledání v jednoduchém formuláři na stránkách MacPodpory.

 

MacPodpora základní desky nemění, ale opravuje

Dalším, a pro mě velmi milým překvapením, byl fakt, že v servisu automaticky nevyměňují základní desky, ale snaží se je opravit. Ještě jsem se snad nesetkal s nikým, kdo toto dělá, protože jednodušší je samozřejmě celou desku vzít a nahradit ji novou. Také je to ale o poznání dražší, protože na vině může být jediná součástka s cenou pár korun.

Jestli bych měl znovu něco dávat do servisu, tak zřejmě znovu zvolím MacPodporu. Je to Apple servis, kde zvládnou opravit i složitější závady a mají zkušenosti. Na opravy pak dostanete minimálně 6 měsíců záruku a ani nemusíte se zařízením osobně do servisu. Svoz zařízení totiž zajistí, že rozbité zařízení Apple servis zdarma přes kurýra vyzvedne a také vám jej pak doručí zdarma zpátky na vámi uvedenou adresu.

Dejte nám vědět do komentářů, jaké jsou vaše zkušenosti s Apple servisy.