Apple se dnes rozjel [update]

Tento celkem obyčejný den by jistě zůstal zapomenut, kdyby na nás Apple nevychrlil spoustu novinek a to jak ze světa software a tak i hardware.

Jako první je třeba zmínit velkou softwarovou aktualizaci. MAC OS X 10.7 Lion. Před pár minutami jsem nakoupil a stahuji. O Lionu toho bylo už řečeno mnoho, takže si počkejte na večer, kdy napíšu prvních pár postřehů.

Prakticky ve stejný okamžik se objevily i nové Macbooky Air, nový Mac mini a nový 27 palcový Apple Thunderbold display. Air se vzhledově od loňského modelu nezměnil, zato vnitřnosti jsou změny radikálně. Jedenácti i třinácti palcovou variantu pohání Sandy Bridge i5 o taktech 1,6 GHz u jedenáctky respektive 1,7 GHz u třináctky. Příplatkově jsou dostupné i procesory i7. Grafické karty jsou integrované procesorech. Vyšší model jedenáctky má v základu 4GB ram, nižžší jen 2, což je prostě špatně. V udávaných výdržích se nezměnilo nic a diskové kapacity jsou totožné. Pochopitelně přibyl i Thunderbold port a trošku překvapivě i Bluetooth verze 4.0 a podsvětlená klávesnice.
Další kousek je Mac Mini, který má nádivku podobnou Macbookům Pro, tzn. Sandy Bridge i5 a příplatkově i7. Levnější verze má jen 2 GB ram, což je zase špatně. Dražší má 4 GB ram v základu a navíc má dedikovanou grafiku AMD Radeon HD 6630M. Oba kousky pak přišly o DVD mechaniky. Serverová verze pak obsahuje čtyřjádrovou i5 a dva rychlé disky. Všechny verze dostaly podobně jako Air technologii Bluetooth 4.0.
U Thunderbold displaye přibyl jen Tunderbold port. Smutnou zprávou je, že oficiálně skončil bílý Macbook, který byl asi definitivně vytlačen Airem. Takže v nabídce Apple už nenajdeme žádný plastový počítač.


Kam dál?