Apple Ring je bájným produktem, na kterém ale cupertinská firma pracuje. Nejnovější patent ukazuje, jak půjde propojit se Siri.
Nejnovější patentová přihláška Apple Ring popisuje podporu Siri | Stock fotografie moderního designu prstenu
Patentových přihlášek na Apple Ring jsme viděli již poměrně dost, řada z nich byla udělena a ta nejnovější patří k těm rozsáhlejším.
Apple Ring se Siri
Mezi zajímavé prvky zde patří podpora Siri a popis způsobu nošení více prstenů – včetně uspořádání bezdrátového nabíjení mezi prsteny …
Údaje o patentech na prsteny Apple Ring jsou staré již několik let, přičemž je popsána řada možných způsobů využití:
- Monitorování zdraví a aktivity
- Vstupní zařízení pro náhlavní soupravy ve stylu Vision Pro nebo Apple Glasses.
- Vstupní zařízení pro produkty Apple obecně
Nejnovější příklad, podaný na začátku tohoto roku a zveřejněný dnes, popisuje toto vše a ještě více.
Zařízení s prstenem může uživatel nosit na prstu. Zařízení s prstenem může obsahovat obvody pro komunikaci v blízkém poli pro emulaci značek pro komunikaci v blízkém poli na základě biometrických údajů a/nebo pro zaznamenávání činností souvisejících se zdravím, jako je například příjem léků. Inerciální měřicí jednotka v prstýnkovém zařízení může detekovat ukazování a jiná gesta pro ovládání zařízení. Mikrofon může detekovat hlasové vstupy a jiné zvuky, které lze použít k odvození kontextu, v němž je kroužkové zařízení provozováno. Údaje o pohybu z prvního zařízení mohou být použity k určení směru pohledu na druhé zařízení, takže vstupy z kroužku mohou být směrovány na druhé zařízení. Mapa umístění různých zařízení, která lze ovládat pomocí kroužkového zařízení, může být vytvořena pomocí kombinace ukazovacího vstupu, hlasového vstupu, vstupu pohledem a/nebo dotykového vstupu.
K popsaným funkcím se přidává podpora Siri.
Mikrofon může detekovat hlasový vstup a další zvuky, které lze použít k odvození kontextu, v němž je kroužkové zařízení provozováno.
Moje okamžitá otázka zněla, jak by Apple mohl do prstenu vměstnat reproduktor, když už je na tak omezeném prostoru potřeba veškerá další technika, ale společnost naznačuje, že by mohla nabídnout více prstenů. Takže jeden s mikrofonem a reproduktorem by se mohl lišit například od toho se zdravotními senzory.
Vzhledem k prostorovým omezením v prstýnkovém zařízení [může] mít různé sady komponent v závislosti na požadované funkcionalitě.
Například kroužek s dálkovým ovládáním ovládaným pohybem může mít první sadu komponent, které jsou specifické pro ovládání externích zařízení pomocí pohybového vstupu (např. inerciální měřicí jednotka, dotykový a/nebo silový senzor a haptické výstupní zařízení).
Kroužek ovládaný hlasem může mít druhou sadu komponent, které jsou specifické pro funkce asistenta ovládaného hlasem (např. inerciální měřicí jednotka, mikrofon, reproduktor a dotykový a/nebo silový snímač) […].
Kroužek monitorující zdraví může obsahovat čtvrtou sadu součástí, které jsou specifické pro funkce související se zdravím, jako je snímač elektrokardiogramu, snímač fotopletysmogramu, snímač teploty, snímač ultrafialového světla, inerciální měřicí jednotka a snímač úchopu.
Další popsaná sestava s více kroužky využívá jeden kroužek k nabíjení druhého.
Uživatel může umístit zařízení s napájecím prstenem na stejný prst, na kterém je nasazeno zařízení s prstenem, takže se obě zařízení s prsteny dostanou do vzájemného kontaktu.
To se zdá být … zvláštní. Moje zkušenost například s prstenem Oura Ring je taková, že výdrž baterie je přibližně týden, takže nechápu, proč by tento typ funkce byl potřeba. Pokud máte nějaké nápady, podělte se o ně v komentářích.