Apple sesadil ASUS a je celosvětová čtyřka v prodeji notebooků

Společnost Apple se v prodeji notebooků posunula z pátého na čtvrté místo poté, co v celkových prodejích překonala taiwanský ASUS.

Během roku 2017 tak Applu vzrostly prodeje z 8,3 procenta na 9,6 procent. Oproti tomu ASUS, který na čtvrté příčce v celosvětových prodejích Apple sesadil, klesl prodej z 10,3 na 9,5 procent.

ASUS

Žebříček prodejů notebooků vede společnost HP, která jako jediná s Applem dosáhla oproti roku 2016 nárůstu. Z 22,4 procent se vyšplhala až na 24,3 procenta. Tuto studii uveřejnila společnost TrendForce .

 

Letos přijde pokles

Z jejích výsledků také vyplývá, že trh s notebooky mírně rostl. V roce 2016 se jich totiž prodalo na 161,2 milionů, kdežto v roce 2017 už 164,7 milionů. V roce 2018 se však očekává mírný pokles.

Na úkor ostatních výrobců by však celá šestice těch nejpopulárnějších (HP, Lenovo, Dell, Apple, Asus, Acer) měla zaznamenat alespoň mírný růst. Za rok 2018 by tak měl Apple mít na 10,4 procenta z podílu trhu, čímž by si upevnil svou nově nabytou čtvrtou pozici s jasným náskokem před Asusem, avšak stále s velkou ztrátou na třetí Dell.

Hodně samozřejmě záleží i na tom, zda Apple letos představí nějaké nové modely, které by stávající zákazníky přesvědčily o upgradu jejich zařízeních, nebo zda bude jen inovovat ty stávající.

Zdroj: AppleInsider.comKam dál?