Apple právě začal prodávat dokovací stanici pro Apple Watch

Nejdřív to byly pouze spekulace a pár obrázků, a chvíli na to už skutečnost potvrzená Applem i fotografií z Apple storu.

Francouzský server iGeneration nedávno na svém webu uveřejnil fotografie ukazující na to, že Apple pravděpodobně pracuje na dokovací stanici pro Apple Watch.

Dokovací stanice by se měla jmenovat jednoduše Magnetic Charging Dock a z fotografií  je patrné, že hodinky do ní bude možné umístit ve dvou různých polohách. Bude tak možné si vybrat mezi tím, jestli hodinky budou na displeji ukazovat klasicky ciferník, anebo zda budou v Nightstand režimu, který do hodinek dorazil společně s novým systémem watchOS.

Dokovací stanice by měla být nabíjena pomocí Lightning kabelu, ale Apple Watch budou nabíjeny samozřejmě prostřednictvím magnetického konektoru.

Odhaduje se, že cena dokovací stanice by se mohla vyšplhat až na 89 euro (v USA 79 dolarů). To je o něco vyšší částka než v případě dokovací stanice pro iPhone. Tento rozdíl je ale obhajitelný vzhledem k tomu, že z důvodu dvou možných poloh uložení hodinek se jedná o komplikovanější design.

Z toho, že na fotografiích je vidět i obal pro dokovací stanici, je možné usuzovat, že bychom se tohoto příslušenství mohli dočkat v průběhu blízké doby.

Apple právě začal prodávat dokovací stanici pro Apple Watch

Důvod, proč si pořídit dokovací stanici pro Apple Watch

Nepatřím k těm majitelům Apple zařízení, kteří utrácejí vysoké částky za příslušenství a nejdražší kousek, který jsem kdy svému telefonu pořídila, bylo asi pouzdro Mophie Juice Pack Air za 2 479 Kč. Pokud ale Apple skutečně uvede na trh dokovací stanici pro Apple Watch, přemýšlela bych o její koupi, anebo bych si ji minimálně přála pod vánoční stromeček.

Jestli mi totiž na mých chytrých hodinkách něco skutečně vadí, tak je to dvoumetrový dobíjecí kabel, který má kvůli své délce vysoký potenciál plést se všude tam, kde ho právě nechcete mít.

Chápu dlouhý dobíjecí kabel v případě MacBooku, ale nerozumím tomu, proč je něco tak dlouhého dodáváno i s Apple Watch. Myslím, že rozhodně nejsem jediná, kdo hodinky dobíjí přes noc na nočním stolku. Hodinky tak nepotřebuji mít po ruce, a tak, kdybych hned vedle nočního stolku neměla zásuvku, rozhodně by mně nevadilo, kdybych je odložila o nějaký ten metr dál.

Doufám proto, že dokovací stanice by snad mohla vyřešit tento můj věčný problém s otravným kabelem. Jenom se nesmí potvrdit informace, kterou přinesl německý server Apfelpage, podle kterého bude dokovací stanice dodávaná s dvoumetrovým Lightning kabelem.

 

Aktualizace – dokovací stanice je už v prodeji

Tak zatímco jsem rozjímala nad tím, zda psát Ježíškovi o domeček pro hodinky, server 9to5Mac přinesl informaci, že dokovací stanice už je v prodeji.

Podle informací ze stránek samotného Applu bude možné si toto příslušenství možné koupit v USA za 79 dolarů už tento pátek. Server 9to5Mac ovšem svůj článek doprovází fotografií dokovací stanice z berlínského Apple Storu.

A ano, stanice je skutečně dodávaná s dvoumetrovým Lightning kabelem.

Zdroj: MacRumorsKam dál?