Apple Pay

Apple Pay v Česku je realitou, stejně jako v Saudské Arábii


Je to malý krok pro Apple, ale podstatný pro občana v dané zemi. Uvedení Apple Pay v Česku je doprovázeno spuštěním služby i v Saudské Arábii.

I když se o termínu 19. února v souvislosti se spuštěním služby Apple Pay v Česku čile spekulovalo, v Saudské Arábii se měli dočkat už o víkendu. Nakonec Apple službu spustil na obou trzích současně. Na saudskoarabském trhu tak Apple Pay podporují banky, jakými jsou Al-Rajhi Bank a Riyad Bank. Brzkou účast potvrdily i MADA nebo Saudi Payments Networks.

Apple Pay v Česku

Apple již loni v říjnu oznámil, že Apple Pay v Saudské Arábii chystá. To o Apple Pay v Česku nikdy oficiálně neřekl. Jako poslední země se této služby dočkaly Belgie a Kazachstán a to konkrétně na konci listopadu loňského roku. Např. oproti Belgii však máme náskok alespoň co se počtu podporovaných bank týče. Na tamním trhu ji totiž podporují jen tři, konkrétně to jsou BNP Paribas Fortis, Fintro a Hello bank!.

Apple Pay v ČR je skutečností! Od dnešního dne můžete platit iPhonem nebo hodinkami

Kompletní seznam zemí, bank a finančních institucí, které Apple Pay podporují, najdete zde.

 

Apple Pay v Česku a dalších zemích

Služba Apple Pay tak je již dostupná v Austrálii, Číně, Hongkongu, Japonsku, Kazachstánu, Novém Zélandu, Tchaj-wanu, Brazílii, Kanadě, Spojených státech, Belgii, České republice, Dánsku, Finsku, Francii, Monaku, Německu, Irsku, Itálii, San Marinu, Vatikánu, Norsku, Polsku, Rusku, Saudské Arábii, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku, Ukrajině, Velké Británii a Spojených Arabských Emirátech.

Zdroj: 9to5mac.com