Apple Pay

Apple Pay iPhone uživatele táhne. Službu v nich využívá 43 procent


Už i naše republika patří do statistiky Apple Pay iPhone uživatelů. Tuto službu ve svých telefonech značky Apple využívá po celém světě již více jak 43 procent jejich majitelů.

Apple Pay pokračuje v růstu jako významný hráč na trhu mobilních plateb a to také díky svým věrným uživatelům. Společnost Loup Ventures odhaduje, že službu už využívá na 43 procent uživatelů iPhonů po celém světě. To znamená, že je služba aktivována ve více jak 380 milionech telefonů.

Twisto Apple Pay

Toto číslo vychází z údajů o transakcích poskytnutých přímo podporovanými bankami. V září loňského roku však Apple Pay iPhone uživatelé využívali jen z 36 procent, ještě před tím na konci roku 2017 se jednalo o pouhou pětinu jejich uživatelů.

Start Apple Pay v ČR je nad očekávání úspěšný

Apple Pay Cash možná příště

V USA se také těší veliké oblibě služba Apple Pay Cash. Její rozšíření do ostatních států by jistě ještě více službu jako takovou zpopularizovalo. To samé platí o možnosti platit skrze Apple Pay ve veřejné dopravě, kterou jde ve velkých městech jako například Ostrava, Plzeň, Havířov a jiných. Tedy podobně jako ve Velké Británii, Číně, Japonsku a Rusku. Služba samozřejmě bude růst také dle toho, jak se bude rozšiřovat do zemí, které ji ještě nepodporují a jak ji budou přijímat další a další banky a prodejci.

Zdroj: AppleInsider.com