Firma Apple

Přes Apple Pay byl uskutečněn rekordní nákup, Aston Martin za více než milión dolarů


Nejdražší nákup pomocí Apple Pay v historii provedl anonymní sběratel, který pořídil starožitný Aston Martin DB5 z roku 1964.

Historicky nejvyšší finanční transakce provedená přes Apple Pay. Takové označení má teď nákup neznámého sběratele. Upravený Aston Martin DB5 z roku 1964 pořídil za 825 000 liber. To je kolem 25 miliónů českých korun.

Vůz si zahrál i po boku Jamese Bonda

Britský automobilový aukční dům Coys z města Kensigton tento týden oznámil nákup přes Apple Pay, a uvedl i tyto rekordní částky. Také zvrdí, že v bondovce Skyfall byl viděn stejný typ automobilu.

Aston Martin Apple Pay

Hodnotu pořízeného vozu ještě navýšily speciální úpravy. Předchozí majitel totiž dopřál vozítku úplnou obnovu, a kromě mechanických částí motoru a generálních oprav vydal velké množství finančních prostředků za renovaci interiéru. Ten se honosí červeným koženým čalouněním.

Anonymní kupec mohl vidět svůj budoucí vůz na autosalonu v Paříži. Jak řekl generální ředitel Coys, jednalo se o automobil snů a majitel byl velmi šťastný, že se štěstí usmálo právě na něj. Zájemci totiž byli rovnou tři.

Aston Martin není jediný historický vůz v nabídce

Další historické vozy jsou nadále v aukčním domě k dispozici. Žádný z nich ale už nedosahuje hodnoty Aston Martina. Ferrari Daytona v hodnotě 800 000 liber a Ferrari Dino. To je specifické tím, že jej vlastnil manažer legendární skupiny Led Zeppelin Peter Grant. Cena se uvádí 400 000 britských liber.

Aston Martin Apple Pay

Platforma Apple Pay odstartovala svoji existenci před dvěma lety. Klíčová je pro ni verifikace nákupu přes Touch ID. U nás v České republice stále čekáme na její příchod. Prozatím se zdá, že v do konce roku to ještě nebude.

Zdroj: Appleinsider.com