Apple Music

Betaverze programu Apple Music for Artists se otevírá dalším interpretům


Na začátku roku otevřel Apple program Apple Music for Artists několika tisícům umělců. Beta testování se však stále rozšiřuje, jak nyní společnost oznámila prostřednictvím svého tweetu.

A co se umělci z programu Apple Music for Artists dozví? Vše, co potřebují k pochopení vlivu jejich hudby skrze služby Apple Music a iTunes znát. Tak svou novou službu alespoň popisuje sama společnost.

Zjistí také, jaké skladby a alba táhnou posluchače nejvíce, ale dostanou i podrobné statistiky o počtech jednotlivých přehrání. Přítomen bude i filtr, který bude počítat poslech jen za 24 hodin zpětně, nebo ukáže komplexní data až od roku 2015, kdy služba začínala. Zohledněny také budou jednotlivé státy či dokonce vybraná města.

Apple Music for Artists

Jste umělec? Tak se registrujte

Aktuální novinkou tak je, že pokud chcete, můžete se do tohoto programu zaregistrovat i vy. Učinit tak lze na webu Applu https://artists.apple.com/. Jestli se vám to ale povede, není zcela jasné. Není totiž známo, zda se může zúčastnit jakýkoli interpret jakékoli země, či zda je daný určitý limit. Určitě byste tak neměli příliš váhat.

Při představení služby však Apple původně uvedl, že po první vlně několika tisíců obsažených interpretů otevře na jaře tohoto roku možnost beta testování všem umělcům bez rozdílu. Vzhledem k tomu, že o možnosti registrace do programu uvedl jen skrze svůj účet na Twitteru, tak není jasné, zda už tento krok učinil, či jen potřebuje nabrat více dat ke konečnému odladění této jistě přínosné služby.

Zdroj: 9to5mac.com