Apple Mapy budou v iOS 12 vylepšeny. Ne však pro Českou republiku

Vývojáři i veřejní testeři mohou aktuálně zkoušet druhou, respektive první betu iOS 12. Ta přináší mnoho změn, včetně výrazného vylepšení služby Apple Mapy.

Nemusím asi psát, že Apple Mapy nejsou zrovna nejspolehlivější a nejpřesnější. Je tomu tak alespoň v České republice a možná i ve zbytku Evropy. To by se ale mělo do budoucna změnit, protože Apple pracuje na svých vlastních mapových podkladech, které pomalu ale jistě tvoří speciální vozidla, která jsou podobná těm ze snímání obrázků do služby Google Street View.

iOS

Zatím jen San Francisco

Tato zpráva je jistě pozitivní, ale bohužel vše má nějaký ten háček. Svět je obrovský a není v silách Applu vytvořit dokonalé mapy všude. V iOS 12 bude mít tedy Apple vlastní podklady pouze pro široké okolí San Francisca a do budoucna se plánuje celá Kalifornie. To pro nás není moc dobrá zpráva a pro uživatele v Evropě tak bude stále lepší volbou Google Maps, kterým se Apple zatím nemůže rovnat. Naštěstí je do budoucna víceméně jisté, že Apple bude své mapové podklady rozšiřovat a možná se někdy dočkáme i vylepšených podkladů i v tuzemsku.

icon
Google Maps - Transit & FoodGoogle LLCNavigationZdarmaStáhnout

Do komentářů nám dejte vědět, zda používáte Apple Mapy, nebo konkurenční Google Mapy.

Zdroj: theverge.comKam dál?