Apple TVApple WatchmacOS

Apple po iOS 11.3 vydal i macOS 10.13.4, watchOS 4.3 a tvOS 11.3. Co umějí?


Apple nezůstal jen u aktualizace jeho mobilního systému iOS, ale vydal i nové verze systémů macOS 10.13.4, watchOS 4.3 a tvOS 11.3. Přečtete si, co přinášejí.

Díky počtu uživatelů je systém iOS jednoznačně nejrozšířenější platformou Applu, proto jí také věnuje nejvíce pozornosti. S jeho aktualizací na verzi 11.3 však vydal i nové verze ostatních operačních systémů, jako jsou macOS, watchOS a tvOS.

 

macOS 10.13.4

Počítačový operační systém macOS ve verzi 10.13.4 si můžete do svých počítačů nainstalovat přímo z vašeho Mac App Storu. Vyjma množství opravených chyb a odlazení chodu systému přináší jen málo novinek. Mezi ně se řadí nové tapety převzaté z iMacu Pro, či vylepšení podpory grafických karet připojených přes rozhraní Thunderbolt 3. Systém také nově upozorňuje na 32bitové aplikace, které máte nainstalovány, a které do budoucna nebudou podporovány.

macOS 10.13.4

Čeho jsme se však nedočkali, je očekávaná synchronizace iMessage zpráv skrze iCloud. Tu Apple testoval jak v betách operačního systému macOS tak iOS. Výhoda tohoto řešení měla být především ta, že data zpráv, která bývají mnohdy obsáhlá, přesunete na iCloud a nezabírají vám tak kapacitu vašeho zařízení.

 

watchOS 4.3

Pokud vlastníte Apple Watch a chytrý reproduktor HomePod, nově skrze své hodinky můžete upravovat přehrávání a hlasitost reproduktoru. Stejně tak ale můžete s pomocí hodinek na zápěstí činit i na svém telefonu iPhone. Režim nočního stolku je pak nově využíván i režimu na výšku. Konečně. Vyjma opravy chyb s odladění chodu se už jen vylepšil Siri číselník, který ukazuje pokroky v aktivitě a více pracuje s Apple Music.

Aktualizovat své Apple Watch musíte skrze telefon iPhone, se kterým jsou propojené. Na něm spusťte aplikací Watch, v sekci Moje hodinky zvolíte Obecné a následně vyberete Aktualizace softwaru.

 

tvOS 11.3

Úplně nejméně novinek se dostalo na televizní operační systém pro Apple TV. Jeho verze tvOS 11.3 přináší prakticky jen automatické přepínání obnovovací frekvence obrazu a vylepšení aplikace TV – to však pouze tam, kde je aplikace dostupná, což u nás právě že není. K aktualizaci vaší Apple TV 4. generace nebo Apple TV 4K stačí navštívit záložku Systém a zvolit Aktualizace systému.

Zdroj: MacRumors.com, AppleInsider.com, 9to5mac.com